Україна і світ

НБУ покращить росту економіки на 2023 рік – Ніколайчук

Нацбанк України очікує щонайменше на один додатковий відсоток зростання ВВП протягом 2023 року, хоча раніше прогноз передбачав ріст економіки на 0,3%.

Про це заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, пише Forbes.

За його словами, Національний банк України чекає покращення ситуації в енергосекторі, оскільки до кінця 2023 року регулятор не планує перебоїв у постачанні електроенергії.

Зараз дивляться

Водночас, під час складання попереднього прогнозу, в НБУ враховували дефіцит потужностей протягом другого-третього кварталів.

– Тож враховуючи результати першого кварталу, ми очікуємо щонайменше на один додатковий відсотковий пункт економічного зростання цього року, – сказав заступник голови НБУ.

Ніколайчук додав, що збільшення міжнародної допомоги може дати змогу уряду фінансувати більший дефіцит бюджету та надати додатковий фіскальний імпульс для економіки.

За його словами, що реалізація проєктів, а також фінансування та відновлення можуть сприяти швидшому відновленню економіки.

– Це був один із позитивних факторів, який ми не передбачали в січні, але він може мати значення для прогнозу, – пояснив він.

Заступник голови НБУ додав, що варто враховувати можливе покращення умов торгівлі через зниження цін на нафту і газ.

– Відтак високоймовірно, що ми переглянемо наш січневий прогноз в бік підвищення. Конкретні цифри будуть наприкінці квітня, – додав він.

Зазначимо, що за даними Держстату, українська економіка протягом четвертого кварталу минулого року скоротилася на 31,4%, якщо порівнювати з четвертим кварталом 2021 року.

Водночас реальний ВВП зменшився порівняно з попереднім кварталом на 4,7% (з урахуванням сезонного фактора), коли падіння ВВП у першому кварталі 2022 року склало 15,1%, у другому – 37,2%, у третьому – 30,8%.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-29 22:58:59

Магазин Автозапчастин м.Ніжин