Місто і регіон

Навчальний рік був надскладним: Ніжинська дитяча музична школа пішла на канікули

Будівельні матеріали м.Ніжин

На початку травня, коли Чернігівщина тільки-но почала оговтуватися після нападу російських загарбників, соцмережу підірвав відеоролик, де учасники дитячого зразкового хору «Сяйво» Ніжинської дитячої музичної школи заспівали сьогоднішній гімн незламної України «Ой у лузі червона калина». Під час виконання юні артисти змінили кілька локацій, до болю знайомих ніжинцям. 

Цей невеличкий витвір мистецтва підняв наш бойовий дух. Тоді нам всім дуже бракувало позитивних емоцій!

І ось, коли червень добігав кінця, ми поспілкувалися з керівником Ніжинської дитячої музичної школи, а також дитячого Зразкового хору «Сяйво» Сергієм Олександровичем Голубом у спокійній обстановці.

У фойє музичного навчального закладу – велелюдно. Директор запитує у зібрання, чи може чимось зарадити. Жіночки пояснюють: прийшли на прослуховування з дітками. Сергій Олександрович вітає батьків і дітей із закінченням навчального року, який був надскладним. Жінки у відповідь передають найкращі побажання колективу музичного закладу і висловлюють сподівання, що незабаром  знов зустрінуться у цих стінах.

Адже відсьогодні, 1 липня, музична школа йде на канікули. Попередньо – до 25 липня.

Користуючись нагодою, журналіст Nizhyn Post висловлює вельмишановному музиканту захоплення композицією «Ой у лузі червона калина». В очах Сергія Олександровича загоряється іскорка: «Сяйво» – це його все! Він керує зразковим хором з 1982 року. Колектив понад два десятки разів ставав переможцем міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів. Про зразковий хор Ніжинської музичної школи написано дуже багато, навіть є окрема стаття у Вікіпедії. Розповідати про своє дітище С. Голуб може годинами.

В принципі, як і про сам музичний заклад, який Сергій Олександрович очолює вже 40 років. Директор залюбки провів екскурсію для журналіста Nizhyn Post , незважаючи на зайнятість.

Ми відвідали музей, зазирнули до актової зали на 200 місць, де зазвичай проходять шкільні і міські музичні заходи, до класних кімнат, пройшлися світлими коридорами.

Охайно, затишно. І майже тихо. Тільки у двох кабінетах велися навчання.

«Наша актова зала бачила виконавців міжнародного рівня – з Іспанії, Японії, Франції, Австрії, Швеції, не кажучи вже про Україну. Концерти у Ніжині давали музиканти з Києва, Львова, Донецька, Харкова. Один з відомих виконавців навіть відзначив, що таких роялів, як у нас, немає у всій Чернігівській області. Траплялося, слухачі сиділи під самою сценою – настільки переповненою була зала. Ми влаштовували по 4–5 таких концертів щорічно. Наразі ніжинці скучили за такими заходами. Мене часто запитують, коли до нас знов приїдуть музиканти. Відповідаю: після війни ми обов’язково все це відновимо», – пояснює Сергій Олександрович.   

Загалом у музичній школі цьогоріч займалися 364 учні, які займалися на 5 відділах: фортепіанному, відділі народних інструментів, оркестровому, теоретичному, вокально-хоровому.

«Рік видався нелегким. Спочатку свої корективи у нашу роботу внесла пандемія коронавірусу. Потім розпочалося повномасштабне вторгнення російських загарбників. Майже місяць були на канікулах. З кінця березня перейшли на дистанційне навчання. Останні два з половиною місяці працювали у звичному режимі.

Викладачі, а їх у колективі 49, дуже відповідально відносилися до виконання професійних обов’язків. Під час активних бойових дій деякі з них перебували на окупованих територіях. Наразі троє членів колективу ще не повернулися з-за кордону.

При першій же можливості наша школа відновила повноцінний виховний процес, адаптувавшись до нових умов. Кожен крок у подальшій роботі ми обговорюємо з батьками – вони наші головні помічники  і порадники. До речі, за рішенням виконкому міської ради, батьківська плата за навчання не вносилася за березень, квітень і травень.

Слід зауважити, що наша школа має досить пристойне і надійне укриття – бомбосховище на 70 чоловік. У нинішніх умовах це надважливо. Наразі там триває ремонт, який досі здійснювався за рахунок спецфонду закладу. Крім того, Ніжинська міська рада виділила на дані цілі 74 тис гривень. Сподіваюся, до початку нового навчального року ми повністю завершимо ремонт укриття», – зауважив Сергій Олександрович.

Журналіст Nizhyn Post спустилася в укриття разом з керівником музичного закладу. Тут дійсно все так, як розповів директор школи. Але це окрема тема, до якої ми повернемося пізніше.

Щороку викладачі музичного закладу разом з вихованцями влаштовують урочистості з приводу завершення навчального року. Цей рік не став виключенням: 9 червня в актовій залі відбувся випускний з дотриманням усіх правил та обмежень. На захід, як і зазвичай, запросили батьків.

У виконанні учнів Зразкового дитячого духового оркестру «Ніжинські сурми» (художній керівник і диригент Віталій Карпенко) пролунала композиція «Ой у лузі червона калина», вкотре викликавши у присутніх масу позитивних емоцій. Музикантам підспівували випускники, викладачі, батьки. Гімн січових стрільців став символом незламності українського народу.  

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук 

Фото автора та з архіву Ніжинської дитячої музичної школи

Джерело: uezd.com.ua
2022-07-01 21:00:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин