Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Натоптень на ногах: як лікувати в домашніх умовах

Натоптні, або сухі мозолі, є поширеною проблемою. Вони виникають у результаті тривалого тиску або тертя на шкіру, зазвичай на ступнях і пальцях ніг.

Натоптні можуть бути болючими та викликати дискомфорт під час ходьби, тому важливо знати, як їх правильно лікувати.

Факти ICTV запитали у подолога Лілії Нечипорук, як вивести натоптиші на ногах в домашніх умовах.

Зараз дивляться

Чому з’являються натоптиші на ногах

Натоптні часто утворюються в місцях, де є постійний тиск у певних ділянках стопи. Причиною цього може бути занадто тісне або незручне взуття.

– Основною причиною мозолів та натоптнів є постійне тертя та тиск в одній і тій самій зоні стопи чи пальців, – пояснює експертка.

Причинами появи сухих мозолів можуть бути анатомічні особливості стопи. Плоскостопість, деформація пальців чи інші проблеми можуть призводити до нерівномірного розподілу навантаження та появи натоптнів.

– Провокує появу мозолів взуття замалого або, навпаки, завеликого розміру. Сюди ж можна додати шкарпетки (80% наших клієнтів не знають, як підбирати потрібний розмір), – говорить фахівець.

Деякі захворювання, як-от цукровий діабет або артрит, можуть збільшити ризик появи натоптишів через порушення кровообігу або зміни в структурі шкіри.

Натоптиші на ногах: лікування в домашніх умовах

– Лікування мозолів у домашніх умовах нерекомендоване, це може призвести до інфікування та травмування ділянки шкіри, – наголошує подолог.

Особливо не варто лікувати натоптні самостійно людям похилого віку, які страждають на цукровий діабет та поганий кровообіг.

У домашніх умовах краще звернути увагу на причину виникнення того, що провокує тиск та тертя.

– Сьогодні набирає популярності анатомічне взуття. Воно достатньо широке, має правильний вигин підошви, нагадує ходу босоніж, – зазначає фахівець.

За необхідності, можна підібрати ортопедичну устілку, яка буде розподіляти навантаження на ступню рівномірно. Так зменшиться тиск на ті ділянки, де є мозолі та натоптні.

Регулярні теплі ванночки для ніг допомагають розм’якшити шкіру. У воду можна додати морську сіль або спеціальні засоби для пом’якшення та зволоження.

Після якісного очищення стоп, необхідно скористатися зволожувальними засобами, що містять сечовину, гліцерин або ланолін. Це допоможе підтримувати шкіру м’якою та еластичною.

Натоптиші на пальцях ніг: лікування

Мозолі на пальцях ніг часто утворюються через носіння тісного взуття або тривале стояння.

Важливо використовувати спеціальні захисні ковпачки або прокладки для пальців, які допоможуть зменшити тертя та тиск на вже наявні натоптні. Вони також можуть запобігти подальшому розвитку проблеми.

– Варто підібрати взуття відповідного розміру. Також зверніть увагу на те взуття, де є шнурівка. Обовʼязково потрібно її розвʼязати поставити ніжку, зафіксувати комфортно в зоні пальчиків (шнурівку розширити), щоб було вільно, – пояснює експерт.

Щоб уникнути додаткового тиску на пальці, потрібно вчасно та правильно підстригати нігті.

Регулярні масажі та спеціальні вправи для ніг допомагають покращити кровообіг і зняти напругу в м’язах. Це може сприяти зменшенню натоптнів.

Якщо є натоптиші на ногах, лікування може зайняти багато часу, але варто робити все правильно та регулярно.

– Лікування мозолів та натоптнів проводить безпосередньо фахівець-подолог у кабінеті, де є все необхідне для усунення болю та дискомфорту, – наголошує Лілія.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-03 17:29:44