Україна і світ

НАТО і відсутність призову: у Зеленського розповіли про плани на армію

Іван Апаршин із команди кандидата в президенти Володимира Зеленського назвав головні позиції, які будуть реформувати у сфері національної безпеки й оборони.

НАТО і відсутність призову: у Зеленського розповіли про плани на армію

Військовий експерт Іван Апаршин, який представляє команду кандидата в президенти України Володимира Зеленського, назвав 7 головних позицій у реформуванні сфери нацбезпеки й оборони.

Перша позиція

Українська армія буде складатися лише з професіоналів і добровольців. Примусовий призов скасують. Також армію планується посилити постійно діючим резервом та системою територіальної оборони.

Друга позиція

Керівництво армією будуть займатися бойові офіцери, які націлені на перемогу і здатні зберегти життя солдата.

Третя позиція

Максимально відкрити для суспільства бюджет Міноборони, щоб кожен міг контролювати витрати на оборону.

Четверта позиція

Гідне забезпечення військовослужбовця і під час, коли він служить, і тоді, коли він уже звільнений в запас або пішов у відставку.

Службове побутове житло – в найкоротші терміни. Введення соціального пакету для військовослужбовців: медичне страхування, можливість навчання у вищих військових навчальних закладах, підтримка сімей військовослужбовців.

Персональне рішення по всім добровольцям, які не отримали УБД.

П’ята позиція

Державні оборонні замовлення будуть у відкритому доступі. Умови для всіх будуть рівні – як для державного бізнесу, так і для приватного.

Реформа концерну Укроборонпрому. Планується позбавити його повноважень по формуванню військово-технічної політики.

Створення центрального державного органу виконавчої влади, який буде відповідати за формування і реалізацію військово-промислової політики.

Шоста позиція

Буде продовжено співпрацю з НАТО і ЄС. Деякі з цих питань реально вирішити за три місяці. На виконання деяких знадобиться рік.

Сьома позиція

– Правда про Іловайськ, Дебальцеве, про початок війни у 2014 році, про захоплення Криму – буде оприлюднена. Ніхто не збирається нічого ні від кого ховати. І посадові особи, які приймали рішення або не діяли там, де треба було діяти – будуть притягнуті до відповідальності, – заявив Апаршин.

Джерело ФАКТИ. ICTV
23.04.2019