Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Настрої українців щодо мобілізації, доходу та ставлення до Зеленського

Більшість українців схвалюють діяльність президента Володимира Зеленського, але підтримка стала меншою, ніж на початку повномасштабного вторгнення. Майже 90% громадян переконані, що Україна здобуде перемогу. Третина людей вважає рівень мобілізації оптимальним.

Відповідні результати оприлюднено в результатах соціологічного дослідження групи Рейтинг, проведеного на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень  Міжнародного республіканського інституту.

Ставлення до діяльності президента

Зараз діяльність президента Володимира Зеленського на посаді далі підтримує більшість українців – понад 60%.

Зараз дивляться

Серед них – близько 22% схвалюють її цілковито, а 41% опитаних схиляються до схвальної оцінки.

Проте підтримка Зеленського поступово падає, адже на початку повномасштабного вторгнення вона сягала близько 90%. Для порівняння, у квітні 2022 року було 94%, а в лютому 2023 року – 91%.

Станом на лютий 2024 року, близько третини (33% респондентів) повністю або частково не схвалюють політику президента Зеленського. На початку повномасштабної війни – було лише 5% таких людей.

Ставлення українців ще гірше до інших органів влади. Наприклад, діяльність уряду схвалюють 19% опитаних, а місцевої влади – 47%.

Стабільно на високому рівні громадяни підтримують Збройні сили України – близько 93% людей.

Віра в перемогу

Більшість українців надалі вірять у перемогу в повномасштабній війні проти Росії. Таких людей близько 88%.

На початку вторгнення їх було 97%, що свідчить про зменшення віри в перемогу.

Згідно з опитуванням, близько 45% людей переконані, що Україна збереже кордони 1991 року.

Ще 16% думають, що вдасться повернути підконтрольні до 24 лютого 2022 року території. Така ж кількість вважає, що Україна може втратити деякі нові землі.

Близько 7% людей припускають, що Україна поверне Донбас, але не Крим. Такий же відсоток думає, що Україна поверне Крим, але не окуповані частини Донецької та Луганської областей.

Ще 1% людей вірить в те, що Російська Федерація може повністю захопити всю територію України.

Рівень мобілізації

Понад третина людей (36%) назвали рівень мобілізації в Україні недостатнім, 30% – оптимальним, 19% – занадто високим, ще 15% не змогли відповісти на запитання.

Серед найбільш популярних відповідей про те, чому люди не хочуть мобілізуватися до ЗСУ, стало: страх смерті, інвалідності, полону та невизначеності.

Іншими факторами стали несправедлива мобілізація, а на третьому – нестача військової техніки, амуніції та зброї.

Плани на майбутнє

Найбільше людей планують життя менше, ніж на місяць вперед (24%), свідчать результати оприлюдненого опитування.

Близько 23% українців планують життя на понад рік уперед. Ще 15% не можуть побудувати планів, а 12% – до року. Інші люди планують життя на термін від одного до шести місяців.

Чи погіршилося матеріальне становище

Більшість українців (68%) відчули погіршення життя з економічного погляду. Рівень доходу 26% опитаних ніяк не змінився. Ще 5% відчули покращення матеріального стану.

Опитування проведено наприкінці лютого на всій території України, окрім тимчасово окупованих Криму і Донбасу. Громадян запитували шляхом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів.

Загалом опитано приблизно 2 тис. українців від 18 років і старше. Українців за кордоном опитування не охопило. Помилка репрезентативності не перевищує 2,2%.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-05 22:55:33