Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Наслідки рішення Мінська будуть трагічними: Зеленський про видачу вагнерівців Путіну

Жаль щодо рішення Мінська передати Росії групу російських найманців висловив президент України Володимир Зеленський.

– Наслідки цього рішення будуть катастрофічними. Ми розуміємо, що вагнерівці все одно повернуться до свого звичного заняття – поширення війни. Дай Бог, щоб білоруській владі не довелося і на своїй території отримати ще один палаючий знекровлений Донбас, створити який всі ці вагнерівці дуже добре вміють, – написав президент України Володимир Зеленський.

Видача білоруською владою затриманих у Мінську бойовиків ПВК Вагнер Росії – недружній до України крок Білорусі.

Про це зі свого боку заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

За його словами, поверненням вагнерівців Росії Мінськ продемонстрував неповагу до правових процедур і духу двосторонніх взаємин.

Київ чекав на інше рішення білоруської сторони, так як має достатньо доказів участі бойовиків у війні на Донбасі на стороні Росії.

Ці докази були передані в Білорусь разом із відправленим українською стороною запитом про видачу вагнерівців, повідомила прес-служба МЗС.

Вагнерівці у Білорусі

29 липня в одному з санаторіїв під Мінськом затримали 32 найманців ПВК Вагнер, яких запідозрили у планах дестабілізувати ситуацію напередодні президентських виборів.

Керівництво країни заарештувало найманців і відкрило проти них кримінальну справу за підозрою в підготовці теракту.

Офіс Генерального прокурора України звертався до Генеральної прокуратури Білорусі щодо видачі затриманих вагнерівців. Усім цим особам, серед яких дев’ять українських громадян, було обґрунтовано повідомлено про підозру в участі у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України). Білоруська сторона залишила звернення без відповіді.

14 серпня Білорусь передала 32 із 33 затриманих бойовиків Росії, ще один білорус зі складу раніше затриманої групи залишився у країні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-08-15 10:08:44