Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Наскільки Україна відстає від плану Covid-вакцинації – епідеміолог

Україна відстає на п’ять днів від дорожньої карти вакцинації проти коронавірусу.

Вакцинация, вакцинація, вакцина, коронавірус, коронавирус

Про це розповіла головний спеціаліст МОЗ за спеціальністю Епідеміологія, доктор медичних наук Наталія Виноград під час пресконференції.

– Ми з вами маємо розпрацьовану дорожню карту щодо того, кого і як будемо щеплювати. Відстаємо ми за тією картою на п’ять днів. Як на мене, це дуже добре з огляду на дати та кількості отримання вакцин, – зазначила вона.

За словами Виноград, від коронавірусу вже вакцинувалися медики, які працюють з хворими на Covid-19, або тим, хто дотичний в інших закладах охорони здоров’я до сукупного населення в наданні меддопомоги.

Також вона наголосила, що в Україні непогане охоплення вакцинації військовослужбовців у зоні ведення бойових дій.

– Ми займаємо серед 165 країн, де розпочата вакцинація, 77 місце. Як на мене, це серединка, і досить непогано з урахуванням того, який дефіцит сьогодні є з вакциною у світі, – каже спеціаліст.

Виноград стверджує, що Україна має нижчий показник, якщо перераховувати на 100 тис. населення. В такому разі ми займаємо  128 місце, але нам досі далеко до країн, які вже ефективно використали препарати та провели вакцинацію.

Вакцинація в Україні

Станом на 5 квітня в Україні вакцинували 1 258 людей. Загалом щеплення проти коронавірусу отримали понад 291 тис. українців.

Найбільше людей провакцинували у Харківській області — 250 щеплень за добу, у Києві (130) та Львівській області (110).

Детальніше про вакцинацію в Україні читайте на Фактах ICTV.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-05 16:21:40