Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Наскільки корисно ходити задом наперед — дослідження

Низка сучасних досліджень науковців із різних країн показує, що ходьба задом наперед може мати відчутну користь, як для фізичного здоров’я, так і для мозку. Цей спосіб пересування вже використовують у фізіотерапії для полегшення артриту, болю в спині, проблем із колінами.

Деякі дослідження навіть припускають, що ходьба задом наперед може позитивно вплинути на когнітивні здібності, як-от пам’ять, час реакції та навички розв’язання проблем.

Лише 10-15 хвилин на день

Експертка з біомеханіки з Університету Невади в США Джанет Дуфек досліджує рух назад понад 20 років. Вона та її колеги виявили, що ходьба задом наперед лише 10-15 хвилин на день за місяць збільшила гнучкість підколінного сухожилля у десяти здорових студенток.

Зараз дивляться

З’ясувалося також, що ходьба задом наперед може зміцнити м’язи спини, що відповідають за рівновагу і гнучкість хребта. А п’ять спортсменів, учасників іншого дослідження, також проведеного під керівництвом Дуфек, повідомили, що після таких вправ у них зменшився біль у попереку.

Ходьба задом наперед для спортсменів

Вправи для ходьби та бігу назад уже використовуються в деяких спортивних тренуваннях, зокрема в командних видах спорту, що вимагають спритності. За словами вчених, біг задом наперед зменшує навантаження на колінні суглоби, але водночас зміцнює їх, він також корисний для захисту спортсменів від травм.

Утім, дослідники встановили, що ретро-ходьба приносить користь не тільки спортсменам, а й літнім людям, молоді, людям з ожирінням, хворим на остеоартроз і пацієнтам після інсульту з порушеннями ходьби.

Вчені також з’ясували, що ходьба задом наперед спалює більше калорій, ніж звичайна ходьба.

Біомеханіка ходьби назад

– Біомеханіка ходьби назад дуже відрізняється від ходьби вперед. Діапазон рухів у коліні зменшується, і це має переваги для людей, які, наприклад, проходять реабілітацію після операції на коліні, – пояснюють експерти.

Дослідники також виявили відмінності в нейронній активності мозку під час ходьби в різних напрямках. За їхніми словами, коли ми п’ятимося, у нас насамперед активується префронтальна кора головного мозку, відповідальна за такі складні когнітивні навички, як ухвалення рішень і вирішення завдань.

Щоб краще запам’ятовувати інформацію

Інше дослідження показало, що будь-який рух у зворотному напрямку – ходьба задом наперед, перегляд відео, на якому предмети рухаються назад, або просто уява такого руху, покращили здатність учасників запам’ятовувати інформацію.

Одним словом, що більше з’являється таких досліджень за участю різних груп людей, як здорових, так і з хворобами, то більше переваг ходьби задом наперед виявляють науковці.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-16 11:16:16