Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

«Наш край»: За рік тариф на електрику зріс на 5,3%, втім уряд декларує «здешевлення»

«Наш край»: За рік тариф на електрику зріс на 5,3%, втім уряд декларує «здешевлення»

Позиція*

Якщо порівнювати з кінцем 2020 року тариф на електроенергію в Україні зріс на 5,3%, однак уряд декларує «здешевлення» цієї послуги для українців. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

Як пояснив співголова «Нашого краю», до 31 грудня 2020 року за 250 кВт-год люди платили 342 гривень на місяць, а з 1 жовтня 2021, після анонсованого «зниження» тарифів, за 250 кВт-год платитимуть 360 гривень щомісяця. Тобто, місячний платіж за електроенергію за перші 250 кВт-год після «зниження» збільшиться на 18 грн на міс., або на плюс 5,3% в порівнянні з 2020 роком.

При цьому він нагадав, що з ускладненням процедури оформлення субсидій державну допомогу на комірне отримуватимуть далеко не всі, кому вона вкрай потрібна.

«Така політика влади веде до зростання боргів та ще більшого поглиблення соціальної кризи. Компенсувати «зниження» тарифу планують за рахунок бізнесу, що у свою чергу призведе до нової хвилі зростання цін. Окрім того, влада поки що не проінформувала, що буде із тарифом та компенсацією для тих домогосподарств, які використовують електроенергію для обігріву домівок», — нагадав Олександр Мазурчак.

Співголова «Нашого краю» наголосив, що уряд досі не розуміє де брати додаткові кошти на компенсації такого «зниження».

«Досі не опублікована відповідна постанова уряду. Два рази відкладалась прес-конференція міністра енергетики з приводу тарифів на електроенергію. Це вказує на те, що, незважаючи на бравурні заяви влади, вона ще до кінця не визначилась з механізмом та джерелами компенсації так званого зниження тарифів. Йдеться про 3-4 млрд грн додаткових коштів», — наголосив Олександр Мазурчак.

«Наш край» вимагає від уряду повернути пільговий тариф на перші 100 кВт-год, який діяв до 2020 року, та припинити знущатися над людьми. Влада має переглянути енергетичні пріоритети у бік дешевої державної атомної енергетики та припинити підігрувати окремим олігархам від енергетики, які лобіюють підвищення тарифів у своїх інтересах.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
18.08.2021

Залишити відповідь