Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

«Наш край» виступив за збільшення учительських зарплат принаймні вдвічі

«Наш край» виступив за збільшення учительських зарплат принаймні вдвічі

Позиція*

Українські вчителі мають отримувати зарплатню, що принаймні вдвічі перевищує нинішню. Таку думку висловив народний депутат України, співголова партії «Наш край» Сергій Шахов. 

За його словами, чиновники заявляють про «достатньо високі» зарплати вчителів в Україні, посилаючись на дані Державної служби статистики. За ними в червні 2021 року середня заробітна плата в галузі освіти склала 14 158 грн на місяць, що на 31% більше, ніж торік. Утім, на практиці на руки освітяни в середньому отримують 7-8 тис. грн. А молоді педагоги ще менше.

«Вочевидь у міністра освіти погано з математикою. Це точно не ті зарплати, які можна назвати «достатньо високими», їх необхідно суттєво збільшувати, щонайменше удвічі», – заявив Шахов.

Суттєві розбіжності між статистикою і реальним життям нардеп пояснив «заздалегідь маніпулятивним підходом» до обрахунків.

«Показник середньої зарплати, про який звітує Держстат включає податки в розмірі 19,5%. Тобто на руки освітяни отримують на 19,5% менше, ніж показує статистика. Окрім того, саме поняття середньої зарплати не відображає реального стану доходів у галузі. Коректніше було б вираховувати медіанну зарплату, як це роблять в європейських країнах. На практиці вона на 20-30% нижче від середньої. Тож в середньому вчителі на руки отримують менше 8 тисяч грн на місяць, а не 14 – як розповідає уряд», пояснив співголова «Нашого краю».

Власне, слова обранця підтверджує і сайт Державного центру зайнятості. Там розміщено понад 1500 вакансій у сфері дошкільної, початкової та середньої освіти. І середній показник зарплати серед освітянських вакансій – 6 900 гривень. Це на півтори тисячі менше, ніж середній показник за всіма вакансіями.

«За інформацією Міністерства освіти, підвищення зарплат освітянам проведуть у грудні – воно становитиме 9%. Враховуючи, що інфляція цього року уже перевищила 10%, то реально цього «покращення» вчителі не відчують. Владі необхідно переглянути свою політику у галузі освіти, зокрема і підходи до реформи цієї чутливої сфери, адже тотальне падіння рівня знань вочевидь говорить про помилковість підходів. Риба гниє з голови, а проблеми освітньої галузі починаються в кабінеті міністра освіти», резюмував Шахов.

«Наш край» наполягає на необхідності підвищення рівня доходів освітян. Український вчитель достойний того, щоб отримувати на руки (після стягнення всіх податків) не менше, ніж отримує його польський колега, а це 600 євро (18 670 грн). Також уряду у статистичних розрахунках варто взяти за основу європейський досвід і вираховувати не середню, а медіанну зарплату, які більше відповідає реаліям життя.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
27.08.2021

Залишити відповідь