Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

«Наш край»: Влада в Україні має дбати про інтереси власних громадян, а не МВФ

«Наш край»: Влада в Україні має дбати про інтереси власних громадян, а не МВФ

Позиція*

Співпраця української влади з Міжнародним валютним фондом призводить до погіршення соціально-економічної ситуації в Україні, тому керівництво держави має направити зусилля на підтримку бізнесу і незахищених верств населення, а не позбавляти їх пільг на догоду кредитору. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

За його словами, місія МВФ, що у вересні прибуває до України, розглядатиме питання щодо виділення другого кредитного траншу. Його сума поки що не визначена, але, за попередніми оцінками, вона може складати $0,7-1,4 млрд.

«Транші в рамках цієї програми надаються тільки після виконання умов і дотримання попередніх домовленостей. І ці домовленості та умови торкаються дуже чуттєвих сфер життя пересічних українців та бізнесу», — заявив Олександр Мазурчак.

Як наголосив співголова партії, задля отримання коштів МВФ Україна вже: скасувала фіксовану максимальну величину для тарифів на тепло, що є прямим шляхом до підвищення тарифів; пообіцяла не вводити нові звільнення від сплати податків або податкових пільг, включаючи вільні економічні зони, пільгові ставки та мита; продовжує закривати школи та 10-11 класи (в результаті чого третина вчителів можуть залишитися без роботи, а величезна кількість дітей не зможе отримати гідну освіту вище 9-ти класів); зобов’язалася розробити інструменти для забезпечення примусового стягнення платежів з домогосподарств за тепло, тож якщо у людини не буде чим платити за комуналку — заберуть майно.

«Як бачите, навіть вже наявних результатів такої співпраці достатньо, щоб побачити як негативно це відіб’ється на простому українцеві. Ми на порозі нового опалювального сезону із захмарними цінами на газ і на цьому фоні прибрали фіксовану максимальну величину для тарифів на тепло. Ми не будемо стимулювати бізнес новими пільговими програмами. Підриваємо систему освіти та «закручуємо гайки» у стягненні боргів. Це все — заради траншу. Але ж хіба не транш має бути заради людей?» — наголосив співголова «Нашого краю».

Експерти «Нашого краю» переконані — уряд має сконцентрувати зусилля не на поглибленні стосунків/боргової ями перед МВФ, а навпаки, на підтримці малого та середнього бізнесу, на розвиткові економіки з тим, аби якомога швидше позбутися боргового ярма і стати самодостатньою, сильною і дійсно незалежною державою.

Як будь-який кредитор, МВФ відстоює свої корисливі інтереси і висуває такі вимоги перед Україною, які гарантують збільшення залежності і збільшення боргів, а не можливість розрахуватись з ними. А тому, ставлячи бажання догодити МВФ вище за потреби власного народу, українська влада зраджує інтересам держави.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
31.08.2021

Залишити відповідь