Новини Чернігова

«Наш край» відстоює необхідність врахування думки людей під час формування ОТГ на Чернігівщині

«Наш край» відстоює необхідність врахування думки людей під час формування ОТГ на Чернігівщині

Депутати фракції «Наш край» Чернігівської облради підтримали звернення щодо необхідності перегляду Перспективного плану формування територіальних громад Чернігівської області, затвердженого Кабінетом Міністрів України 13 травня 2020 року. Відповідне рішення схвалено під час чергової сесії облради.

Як повідомила депутатка Чернігівської облради від «Нашого краю», голова постійної комісії облради з питань розвитку та реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції, директорка регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Ірина Грозенко, в затвердженому документі, на жаль, не врахована думка місцевих жителів і їхні побажання щодо створення об’єднаних територіальних громад регіону.

Крім того, затверджений Перспективний план формування ОТГ Чернігівської області порушив право місцевих мешканців на самовизначення в кількох об’єднаних громадах, що, до речі, передбачає Європейська хартія місцевого самоврядування. Зокрема, йдеться про Вихвостівську ОТГ, яку приєднали до Тупичівської громади, а місцеві жителі бажають бути самостійною громадою. Також не звернули уваги на жителів Авдіївки і Шаболтасівки, які хотіли увійти до складу Сосницької ОТГ, а їх додали до Понорницької ОТГ, так само не враховані побажання мешканців сіл Деснянське, Криски, Розльоти і Покошичі.

«Наш край» відстоює необхідність врахування думки людей під час формування ОТГ на Чернігівщині

Тому Чернігівська облрада, яка наразі в законодавчому полі усунута від впливу на створення ОТГ, звернулася до Кабміну з проханням повторно розглянути Перспективний план формування ОТГ Чернігівщини і врахувати всі проблемні питання, що виникли у складному процесі об’єднання громад.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

22.05.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Close