Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

«Наш край»: уряд провалив підготовку до зими, тож перед Україною постала загроза ще й дефіциту електрики

«Наш край»: уряд провалив підготовку до зими, тож перед Україною постала загроза ще й дефіциту електрики

Позиція*

Українці можуть зіштовхнутись із віяловими відключеннями світла цієї зими через неспроможність уряду створити достатні запаси вугілля на ТЕС і ТЕЦ. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край», народний депутат Сергій Шахов.

«На складах ТЕС та ТЕЦ має бути зараз понад 2,8 мільйона тонн вугілля. А ми маємо менше 790 тисяч тонн. І це при тому, що запаси вугілля з другої половини вересня почали скорочуватись. І вже маємо результати такої халатності — за інформацією Укренерго, станом на 4 жовтня 2021 року, через відсутність палива не працює 18 блоків ТЕС та ТЕЦ загальною потужність 6,5 ГВт», — заявив Сергій Шахов.

Проте, зазначив співголова «Нашого краю», проблема наявності вугілля є комплексною.

«Україна мала розвинену вугільну галузь, яку зараз навмисно нищать. Штучно занижується вартість вугілля власного видобутку. Навіть нині — коли енергоносії дорожчають шаленими темпами в усьому світі — держава закуповує вугілля на держшахтах нижче собівартості. В результаті маємо борги по зарплатам шахтарям у розмірі 1,85 млрд грн. Навіть з урахуванням спрямованого на виплати 1 млрд грн, який заклали змінами до бюджету 2021 року, до кінця року сума боргу перевищить 2 млрд грн», —  наголосив народний депутат.

Сергій Шахов уточнив, що в результаті цих дій і відсутності стратегії розвитку галузі видобуток українського вугілля закономірно скорочується, а надолужити запаси через імпорт не вийде.

«Імпортоване вугілля нас не врятує, бо на заваді стануть логістичні обмеження, недостатність часу та обмеженість фінансових ресурсів — вугілля за останній час подорожчало в 2 рази та на Роттердамській біржі на початку жовтня ціна коливається в діапазоні $240-270 за тонну. У цій ситуації для проходження осінньо-зимового сезону залишається два варіанти: або обмеження споживання електроенергії, або її імпорт з Білорусії та Росії, який поки заборонено до кінця жовтня 2021 року. До речі, уникнути відключення світла на початку 2021 року вдалось завдяки саме імпорту електроенергії із Білорусії та Росії», — нагадав співголова «Нашого краю».

У цій ситуації уряд має вжити усіх можливих заходів для убезпечення українців від відключень електроенергії взимку. Зокрема, «Наш край» наполягає на виконанні Міненерго тих зобов’язань, які воно само на себе взяло. А саме:

•  чітке дотримання виробниками електричної енергії (насамперед — ДП НАЕК Енергоатом) затвердженого Міненерго графіку ремонтів генеруючого обладнання;

•  видобуток вугільної продукції на рівні не нижче планових показників (11 млн тонн, з яких державні шахти – не менше 2 млн тонн);

•  виконання заявлених ТЕС та ТЕЦ обсягів постачання вугільної продукції на рівні 15,5 млн тонн, зокрема, імпорту 4,5 млн тонн;

•  залучення додаткових обсягів вугілля на рівні 1-1,6 млн тонн (шляхом збільшення власного видобутку/додаткового імпорту вугілля).

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
20.10.2021

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь