Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

«Наш край»: Україна зобов’язалась імпортувати товари з США на $3 млрд замість підтримки власних виробників

«Наш край»: Україна зобов'язалась імпортувати товари з США на $3 млрд замість підтримки власних виробників

Позиція*

Україна зобов'язалась імпортувати товари і послуги з США на $3 млрд замість того, щоб вкласти ці кошти у власну економіку задля підтримки вітчизняних виробників. Про це заявив лідер «Нашого краю» на Чернігівщині Борис Приходько.

«Україна, фактично, підписала меморандум про інвестування в американську економіку трьох мільярдів доларів. Причому із відсотками, адже банк має отримати прибуток. І вихваляння урядовців цим контрактом наразі виглядаюсь досить дивними. Бо переможним було б, приміром, отримання грошового кредиту на розвиток української економіки. Зокрема тих секторів, які перераховані у меморандумі», — заявив Борис Приходько.

За словами Бориса Приходько також викликає певні побоювання те, що досі відсутній у публічному доступі протокол меморандуму. Він би показав повний перелік товарів та послуг, що збирається придбати Україна.

«Протокол міг би показати, наскільки виправданий цей меморандум. Адже деякі статті та заяви наштовхують на думку, що українська делегація просто підписала «те, що дали підписати», а не відстоювала державні інтереси. Наприклад, як можна погоджуватись на модернізацію та постачання нових локомотивів General Electric на суму 150 млн доларів? У нас нема власних заводів? Їм не потрібні замовлення?», – зазначив він.

Лідер «Нашого краю» на Чернігівщині нагадав і про негативний торговельний баланс України с США. Угода лише поглиблює від’ємність балансу.

«На даний час Україна і так має негативний торговельний баланс зі Штатами — в 2020 році країна імпортувала із США на $1,9 млрд більше, ніж експортувала (імпорт – $2,9 млрд, експорт – $1 млрд). Тепер ми «посилюємо» імпортну частину ще на $3 млрд. І це не межа, бо Ексімбанк не має обмежень стосовно можливостей укладення угод про фінансування, що дозволяє у майбутньому розглянути питання про фінансування на суму, яка перевищує сукупну суму в 3 млрд доларів», — додав Борис Приходько.

«Наш край» наполягає на необхідності підтримки вітчизняної економіки та стимулюванні експорту власної продукції. Влада має зосередити зусилля на розвиткові власної індустрії, а не створювати робочі місця для й так більш заможного партнера.

Нагадаємо, Мінекономіки України підписало з Ексімбанком США меморандум про взаєморозуміння. Згідно документу, Україна зобов’язалась придбати у Америки товарів та послуг на $3 млрд.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
10.09.2021

Залишити відповідь