Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

«Наш край»: у проєкті бюджету-2022 уряд збільшив видатки на органи влади, зекономивши на «соціалці»

«Наш край»: у проєкті бюджету-2022 уряд збільшив видатки на органи влади, зекономивши на «соціалці»

Позиція*

У проєкті Державного бюджету на 2022 рік уряд запланував збільшення видатків на утримання органів влади, зекономивши на соціальних статтях і на субсидіях. Про це повідомив народний депутат України, лідер партії «Наш край» на Чернігівщині Борис Приходько.

Він зазначив, що на субсидії у проєкті держбюджету-2022 передбачено менше коштів, ніж навіть у нинішньому році. «З урахуванням 3 млрд грн авансу для січня 2022 року, які передбачені змінами до бюджету-2021, – це 41,4 млрд грн. При тому, що цього року видатки на субсидії складуть 44,2 млрд грн (35,2 млрд грн + 9 млрд грн, передбачені змінами до бюджету-2021), на наступний рік, на тлі подальшого зростання тарифів на житлово-комунальні послуги, субсидії зменшуються на 2,8 млрд грн, або на 6,3%.

Очевидно, що така політика призведе до ще більшого зростання заборгованості населення за житлово-комунальні послуги», наголосив лідер партії «Наш край» на Чернігівщині.

При цьому, як зауважив народний депутат, видатки на владу очікувано зменшуватись не будуть. І навіть скорочення показників на деякі держструктури в 2022 році відбувається після стрімкого збільшення видатків на ці структури в 2021 році.

«Після скорочення субсидій та соціальних видатків на собі влада вирішила не економити. Порівняно з 2021 роком, передбачено збільшення видатків на Кабмін (+7%), на Офіс Генерального прокурора (+17%), Державну митну службу (+14%), Державну податкову службу (+5%). на Апарат Верховної Ради в 2022 році закладено зменшення видатків на 8%, але ж в 2021 році вони зросли на 46%. Аналогічна ситуація і з Державним управлінням справами – в 2022 році передбачається зменшення видатків на 12% після їх збільшення в 2021 році на 33%», наголосив він.

«Наш край» виступає категорично проти того, щоб урядовці збільшували видатки на себе за рахунок економії на малозабезпечених. До розгляду головного кошторису країни у другому читанні соціальні статті в проєкті бюджету-2022 мають бути переглянуті. Так, зокрема, уряд має збільшити видатки на субсидії щонайменше до 50 млрд грн; підвищити прожитковий мінімум до фактичного прожиткового мінімуму, тобто вдвічі; скоротити видатки на владу щонайменше на 30%.

Крім того, фахівці «Нашого краю» наполягають на перегляді макропоказників держбюджету-2022 (занижена інфляція, занижений номінальний ВВП).

Використання більш  реальних прогнозів призведе до автоматичного збільшення прогнозних номінальних доходів держбюджету, а додаткові суми можна буде спрямувати на соціальний захист найбідніших.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
10.11.2021

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь