Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

NASA посадила на Марс ровер Perseverance

Космічна організація NASA посадила на Марс американську космічну орбітальну станцію Perseverance. Структура зробила це з метою пошуку слідів життя на Червоній планеті.

NASA посадила на Марс ровер Perseverance

Марс має атмосферу, яка ускладнює приземлення: тільки близько 40% подібних місій закінчуються успіхом. Посадка Perseverance пройшла у прямому ефірі.

Американський марсохід Perseverance приземлився на Марс за сім хвилин. За цей час він увійшов в атмосферу та приземлився на поверхню.

Під час посадки орбітальна станція робила фотографії планети та відправляла їх у центр управління NASA. Агентство незабаром опублікує ці знімки на офіційному сайті.

Сигнал про вдалу посадку надійшов у Лабораторію NASA тільки через 11 хвилин та 22 секунди. Такий довгий шлях обумовлений тим, що сигналу потрібно подолати близько 200 млн км у космосі.

Ракета-носій Атлас-5 з американським марсоходом Perseverance стартувала з космодрому в США 30 липня 2020 року. За півроку космічний корабель подолав відстань від Землі до Марса майже в 500 млн км.


NASA доставить на Марс апарат з киснем

Космічний марсохід Perseverance доставить на поверхню Марса апарат, здатний добувати кисень з атмосфери планети.

Космонавтам потрібен додаткове джерело кисню в ракеті для безпечного повернення на Землю, оскільки атмосфера Марса на 96% складається з вуглекислого газу.

Якщо кисень вийде добувати на Марсі, то балон можна брати порожнім і наповнювати безпосередньо на планеті.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-02-18 22:57:01