Україна і світ

Напруження відчувається, – Пристайко про наслідки скандальної розмови Зеленського з Трампом

Після оприлюднення тексту скандальної розмови Дональда Трампа та Володимира Зеленського з’явилась певна напруга у спілкуванні із західними партнерами України.

Однак у радикальні форми образа не вилилась, про це сказав міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в інтерв’ю Укрінформу.

Він вважає, що “з боку західних партнерів тут присутня дещо перебільшена емоційна складова”. За словами Пристайка, все-таки “певне напруження відчувається.

Я давно працюю в дипломатії, і, відверто кажучи, не дуже вірю, що лідери країн такі тонкошкірі. Скоріше, тут має місце деяка награність і певне бажання використати цей момент,
– пояснив він.

Глава МЗС також додав, що у зв’язку з оприлюдненням цієї розмови дипломатія зіткнулась з “абсолютно новою реальністю”. На думку Пристайка, вона “дика, але треба до неї адаптуватись”

“Ми давно жартували з колегами, що наша професія вимирає, бо лідери почали спілкуватися між собою напряму. Але навіть ми не думали, що так швидко деталі їхнього спілкування стануть відомі широкому загалу”, – зазначив міністр.

Пристайко додав, що “тепер усі лідери задумалися, як розмовляти з Трампом і між собою”.

Як Зеленський і Трамп обговорювали Німеччину та Францію?

  • Політики говорили про те, що Німеччина і Франція роблять недостатньо для допомоги Україні. Так, на думку Зеленського і Трампа, поводяться і більшість європейських лідерів.
  • У Берліні на ці слова вже відреагували: кажуть – ставлення до Києва після оприлюднення тексту телефонної розмови Зеленського і Трампа не змінять.
  • Вже 9 жовтня президент Зеленський і канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорили питання відновлення територіальної цілісності України. Зеленський, зокрема, високо оцінив вагому підтримку, яку Меркель здійснює для досягнення миру в Україні.

Що тепер загрожує Трампу?

Скандал не минув без наслідків – саме через нього у Палаті представників Конгресу оголошено початок формальної процедури імпічменту президента США.

Так, з українським президентом Трамп нібито пообіцяв Зеленському, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma. До цієї компанії причетний син головного конкурента Трампа на президентських виборах Джо Байдена – Гантер.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»

Close