Україна і світ

Напружена, але контрольована: спікер ДПСУ про ситуацію на кордоні з Білоруссю

Ситуація на кордоні України з Білоруссю залишається контрольованою, хоча досить напруженою, тому ми маємо бути готові до всього, заявив в ефірі телемарафону спікер Держприкордонслужби Андрій Демченко.

– Щодо нагнітання ситуації: і РФ, і Білорусь навіть своїми спільними навчаннями постійно загострюють ситуацію на цьому напрямку. До того ж ми бачимо, що Білорусь активно використовується як майданчик для цих спільних навчань. Зараз вони анонсували навчання авіації, до цього – лише навчання сухопутних підрозділів, – зазначив він.

За його словами, таким чином Білорусь уже фактично бере участь у війні РФ проти України, надаючи свою територію, повітряний простір та інфраструктуру.

Водночас Демченко зазначив, що безпосередньо біля кордону не фіксується переміщення техніки, польоти авіації чи інші провокації.

– Але такими маневрами, нагнітаннями ситуації про нарощування так званого регіонального угруповання військ союзної держави вони нагнітають постійно ситуацію. Тому ми змушені тримати на цьому напрямку необхідну кількість сил і засобів, щоб у разі спроб вторгнення на територію України дати відсіч ворогу, – підсумував речник ДПСУ.

Днями прикордонники заявиди, що Росія утримує на території Білорусі трохи більше 10 тис. військових, проте цього замало для повторного вторгнення в Україну з цього напрямку.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-01-09 17:51:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин