Україна і світ

Напад на оператора 24 каналу у Харкові: що відомо про стан постраждалого

В останні місяці в Україні почастішали напади на журналістів. Зокрема, після стрілянини на харківському ринку Барабашово шостий день в реанімації перебуває оператор 24 каналу Вадим Макарюк. Лікарі досі не дозволяють турбувати його і розпитувати про деталі сутички. В нього стріляли, бо зняв “зайве”.

Оператор Вадим Макарюк вже шостий день в реанімації. Крововилив у мозок – такий діагноз поставили лікарі. Все через те, що зняв чергову сутичку між підприємцями та адміністрацією ринку Барабашово у Харкові.

На відео видно, що за Вадимом женеться натовп переслідувачів. Один із них дістає пістолет та стріляє в оператора. Потім добивають ногами.

Відео стрілянини:

Він у важкому стані, якщо простими словами. Йому зараз вся необхідна медична допомога надається. Лікарі кажуть, що більшого зробити не можуть. Все залежить від його організму, наскільки він сам впорається,
– розповіла журналістка Анна Черненко.

Стрілка Сергія Козлюка впізнали одразу. Суд відправив його під домашній арешт. Хто ті інші, які брали участь у сутичці, поліція не розповідає.

Напад на оператора 24 каналу у Харкові: що відомо про стан постраждалого

Напад на оператора 24 каналу у Харкові: що відомо про стан постраждалого
Потерпілий Вадим Макарюк

Справа не закрита, справою займаються, кримінальним провадженням. Проводяться усі необхідні слідчі дії,
– зазначила речниця Головного управління Національної поліції Харківщини Олена Баранник.

Тим часом харківські журналісти після нападу на Вадима побоюються і за власне життя. Кажуть, в місто знову повертається часи “русской весни”.

“Виявляється, що нам знову небезпечно в своєму місті. Нам знову треба когось боятися. Нам треба узгоджувати редакційну політику з ким тепер: з радикалами, з націоналістами, з “тітушками”? З ким ми маємо узгоджувати, щоб це комусь подобалося, комусь не подобалося? Ми маємо просто виконувати свою роботу”, – поскаржилася журналістка телеканалу ICTV Тетяна Доцяк.

Що відомо про сутички на харківскому ринку?Внаслідок конфлікту на території торговельного центру “Барабашово” у Харкові в п’ятницю ввечері, 7 червня, постраждали 9 людей. У поліції повідомляють, що група невідомих із приблизно 50 осіб зайшли на територію ринку для з’ясування спору майнового характеру з підприємцями. Згодом перемови перейшли у конфліктну ситуацію.

Напади на журналістів частішають

В Інституті масової інформації кажуть, що напади на журналістів останнім часом зростають. І пов’язано це, зокрема, й з виборами. Особливо гостро ця проблема стоїть в регіонах, де є кандидати на мажоритарних округах.

В регіонах всі всіх добре знають, це сприймається дуже особисто і переходить в такі конфлікти. Навіть, дійсно, з фізичним насильством,
– наголосив керівник правових проектів Інститут масової інформації Роман Головенко.

Як правило, конфлікти з журналістами виникають, коли сторони не хочуть, аби про деталі їхніх оборудок дізналася громадськість.

“Зазвичай так: щоб не зняли це або на відео, або на фото. Інше буває: журналіста просто видворюють або не дають потрапити на певну територію”, – пояснив Головенко.

що відомо про сутички у харкові:

 • 13 черв
  2019

  Конфлікт у Харкові на ринку “Барабашово”: що про нього відомо

 • 12 черв
  2019

  Сутички на ринку “Барабашово”: прокуратура ще не виявила, хто саме побив журналіста

 • 12 черв
  2019

  Напад на оператора 24 каналу на харківському ринку: з’явилася реакція ОБСЄ

 • 10 черв
  2019

  Хто напав на оператора 24 каналу у Харкові: фото та відео 18+

 • 9 черв
  2019

  День народження у реанімації: як почувається оператор 24 каналу, якого побили у Харкові

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
14.06.2019