Україна і світ

Налагодити ефективність військової юстиції – один із пріорітетів для мене, – Зеленський

Президент доручив начальнику Генштабу активно працювати над вивченням бойового досвіду

Джерело: 112.ua

Налагодити ефективність військової юстиції – один із пріорітетів для мене, - Зеленський

Володимир Зеленський наголосив на необхідності покращення архітектури військової юстиції та вивчення бойового досвіду загиблих військових. Про це сказано в повідомленні на сторінці Зеленського в Facebook про вшанування пам’яті загиблих десантників внаслідок терористичної операції в 2014 році.

“Наш обов’язок перед ними полягає у тому, щоб не дозволити повторення подібних трагедій у майбутньому. Тому я, як Верховний Головнокомандувач ЗС України, доручив начальнику Генерального штабу активно працювати над системним вивченням бойового досвіду, отриманого з цієї та інших трагедій, і враховувати його у подальших спецопераціях і реформах ЗСУ”, – пише Президент.

Новини за темою: Річниця збиття літака Іл-76 на Донбасі: СБУ встановила причетність Кремля

Зеленський додав, що сьогодні, 14 травня, він вшановує пам’ять кожного із 54 військових, які загинули в боротьбі за територіальну цілісність України саме в цей день.

Нагадаємо, що 14 травня 2014 року близько першої години ночі біля аеропорту “Луганськ” терористи збили військовий літак Іл-76 пострілом з ракетної установки. Внаслідок цього загинуло 40 військовослужбовців 25-ї військово-транспортної авіаційної бригади Повітряних сил Збройних сил України та 9 членів екіпажу літака.

До 7 років ув’язнення було засуджено генерал-майора Віктора Назарова, який на момент трагедії був начальником Штабу антитерористичної операції. Його звинуватили у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України (“Недбале ставлення до служби, вчинене в бойовій обстановці, що призвело до тяжких наслідків”). Однак генерал подав апеляцію.

Згодом Служба безпеки України встановила причетність Кремля до збиття українського військово-транспортного літака Іл-76. 

Новини за темою: Річниця збиття Іл-76 на Донбасі: Зеленський і Полторак вшанували пам’ять загиблих

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua