Україна і світ

Найстаріші компанії світу, що працюють дотепер. Є й український заводОригінал на сторінці Олександра Мішина у Facebook

Британський ресурс Business Financing 6 лютого 2020 р. надрукував дуже цікавий огляд щодо найстаріших компаній світу, які функціонують дотепер. У публікації зазначається, що Дрогобицький солевиварювальний завод, виявляється, є найстарішим підприємством України, що продовжує функціонувати і в наші дні. Його вважають одночасно й найстарішим підприємством Східної Європи.

Історія заводу сягає своїм корінням 1390 року, коли наявна перша вціліла згадка про нього в історичних джерелах: тоді намісник Галичини Владислав Опольчик обдарував галицьке архієпископство десятиною солі з Дрогобича. Втім, є й історично не доведена дата – 1250 рік, відповідно до якої начебто безперервно працює Дрогобицька жупа (солеварня).

У наші дні “Солевиварювальний Дрогобицький завод” — державне підприємство, основний вид діяльності якого — добування солі. У квітні 2019 року було заявлено про намір зробити завод туристичним об’єктом.Що цікаво, найстарішим робочим підприємством Росії є Петродворцовий годинниковий завод, заснований Петром I у 1721 році як Петергофська гранильна фабрика, де виготовляли прикраси з дорогоцінних каменів для царської сім’ї. Нині цей завод виробляє годинники під брендом Raketa.

Найстарішою виробничою компанією світу до 2007 р. була Kongō Gumi Co., Ltd, що безперервно функціонувала в Японії під управлінням сімейного клану протягом 1428 років – з 578 по 2006 рік. У 2006 році її поглинула корпорація “Такамацу”, а у 2007 році Kongō Gumi Co. збанкрутувала.

Тепер найдавнішим робочим підприємством світу є австрійський ресторан St. Peter Stiftskulinarium у Зальцбургу. Згадки про нього датовано 803 роком, зокрема його відвідував імператор Карл Великий, а пізніше – австрійська легенда, композитор Моцарт. Відгуки на TripAdviser щодо меню ресторану виглядають не дуже, а от інтер’єр відвідувачам переважно подобається.

Найстарішим підприємством Китаю є також ресторан Ma Yu Ching, відомий з 1153 року, а в США – Shirley Plantation, що працює з 1638 року (на сайті компанії вказано дату заснування – 1613 р.).

Щодо країн Африки, то тут найстарішим підприємством є маврикійський поштовий сервіс – Mauritius Post, що почав працювати 1772 року.

Олександр Мішин

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику “Думка”, ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close