Новини Чернігова

Найбільше в Європі підприємство з солевидобутку «Артемсіль» зупинило роботу через бойові дії

Будівельні матеріали м.Ніжин

Найбільше в Європі підприємство з солевидобутку «Артемсіль» зупинило роботу через бойові дії

Через активні атаки російських окупантів на Донеччині зупинило свою роботу ДП «Артемсіль» – найбільше підприємство у Європі з видобутку кам'яної солі.

Дефіцит продукції вже помітний не тільки в Україні, адже підприємство займалося експортом солі у різні куточки Європи.

Солі від виробника вже немає у сусідньому Бахмуті, де росіяни також активно нищать усе ракетами та снарядами. Підприємство зупинилося на невизначений час.

Про простій державного підприємства «Артемсіль» заявив виконувач обов'язків директора установи Віктор Юрін.

«Підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріли постійні, частково зруйнована адміністративна будівля. Були прямі влучання в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий», – заявив він у розмові з Вільним Радіо.

Юрін зазначив, що «Артемсіль» не буде піддавати людей небезпеці, тим більше, що велика частина робітників вже евакуювалася з Соледара, де розташоване підприємство.

Адміністративна будівля «Артемсолі» розтрощена – роботу у ній вести неможливо. Навпроти управління підприємства – вирва у кілька метрів від вибуху. Також пошкоджений і адмінкорпус рудника №4.

Дефіцит солі в Україні та світі

Запаси готової продукції до продажу підприємство вивезло у торговельні мережі ще у квітні. При цьому вже у деяких магазинах спостерігається дефіцит солі від цього виробника. У сусідньому місті Бахмуті у магазині мережі «Артемсіль» вже не залишилося звичної кам'яної солі – є тільки рожева, «гімалайська».

«Для того, щоб сіль була у продажу, її ж треба виготовляти. В якихось магазинах сіль підприємства, напевно, є. Я в Києві, у Вінниці зустрічав. Зате з’явилась турецька, румунська сіль… Поки ведуться бої, доведеться заміщувати імпортованою», – сказав Юрін.

При цьому він зазначив, що зупинку виробництва відчують і закордонні споживачі – «Артемсіль» була лідером з видобутку кам'яної солі в Європі.

Виконувач обов'язків директора підприємства запевнив, що соляним покладам під землею нічого не загрожує – за умови, якщо спеціально не підірвати шахти.

Джерело 24 канал

Фото з мережі

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
24.05.2022

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь