Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

“Нафтогаз” встановив ціну газу за червень на 50% вище річний

Газопостачальна компанія “Нафтогаз” встановила ціну в рамках тарифного плану “Місячний” в червні на рівні 11,94 грн/куб.м. Це на 50% вище за ціну газу в рамках річного тарифного плану “Фіксований” (7,96 грн/куб. М).

Згідно з повідомленням компанії, місячна цінова пропозиція відображає загальну тенденцію зростання цін на газ як на українському, так і на глобальному ринках, і є індикативною.

За інформацією компанії, в липні ГК планує представити нову пропозицію на ринку – сезонний тарифний план з можливістю оплати рівними частинами.

Як пояснили в “Нафтогазі”, в даний час ціни на газ на європейському ринку є одними з найвищих за останні 4-5 років, і за станом на початок червня продовжували зростати.

“Відзначимо, що ціни на газ в Україні завжди корелюються з цінами на європейських хабах, оскільки наша країна інтегрована в європейський газовий ринок з 2015 року. Україна імпортує 30% від загальних обсягів споживання, тому ціни на газ формуються, виходячи з динаміки цін на європейських торгових майданчиках », – відзначили в ГК.

За даними компанії, в середньому на початок червня ціни на газ в Європі досягали EUR 25,9/МВт-год, що трохи перевищує $270/тис. куб. м.

Повідомлялося, що компанії – постачальники газу для населення оприлюднили свої річні тарифи, які діятимуть з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року. Вартість газу піднялася до 8 гривень за кубометр і вище, свідчать дані на сайтах постачальників газ.

Джерело: zn.ua