Україна і світ

Нафтогаз домовився про постачання в Україну скрапленого газу і водню з Канади

Будівельні матеріали м.Ніжин

З 2027 року Україна зможе купувати скраплений природний газ (LNG) і “зелений” рідкий водень (LH2) у Канади. Відповідну угоду уклали Національна акціонерна компанія Нафтогаз України та канадський енергетичний розробник Symbio Infrastructure.

Підписаний 5 червня у Вашингтоні Меморандум про взаєморозуміння передбачає, що енергоресурси для України будуть доставляти на імпортний термінал у транзитну країну Європи, яку погодять сторони.

– Ця угода є важливим кроком для переходу України на диверсифіковані поставки енергії з усього світу, який ми розпочали наприкінці 2014 року, коли припинили прямий імпорт російського природного газу. Відтоді ми зміцнили нашу енергетичну незалежність і є активним гравцем на європейському енергетичному ринку. Ми вважаємо, що можливість з 2027 року отримувати від партнерів, як-от Канада – і від потужностей Symbio надійне та довгострокове постачання енергоресурсів, виготовлених у відповідальний спосіб, матиме вирішальне значення для нашої енергетичної безпеки та майбутнього економічного розвитку, – зазначив голова правління НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко.

Нагадаємо, що Symbio розвиває перший у світі великомасштабний проєкт для експорту скрапленого природного газу з нейтральним вмістом вуглецю у Квебеку, Канада.

Цей комплекс буде скраплювати та експортувати 10,5 мільйонів тонн або 15 мільярдів кубометрів на рік чистого LNG до Європи. Це приблизно 17% річного споживання газу Німеччиною або близько половини споживання газу в Україні.

Раніше урядовці Канади публічно заявили про готовність допомогти Європі у подоланні енергетичної кризи та диверсифікації поставок LNG шляхом швидкого отримання відповідних дозволів на експорт природного газу зі східної Канади до Європи.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-13 21:44:14

Магазин Автозапчастин м.Ніжин