Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

«Нацкорпус» проти «ОПЗЖ»: чи заборонять партію «кума Путіна» у Чернігові

«Нацкорпус» проти «ОПЗЖ»: чи заборонять партію «кума Путіна» у Чернігові

Заборонити партію «Опозиційна платформа – За життя» – петиція із такою вимогою зібрала 259 підписів чернігівців. Підстава – проросійська позиція ОПЗЖ в умовах війни з Росією. До 10 березня міська влада має визначитися із відповіддю. Якою вона може бути?

Із таким запитанням ми звернулися до представників чернігівського політикуму.

«Шанси – 50 на 50»

Олександр Тарнавський, автор петиції, керівник чернігівського штабу партії «Національний Корпус»:

«Нацкорпус» проти «ОПЗЖ»: чи заборонять партію «кума Путіна» у Чернігові

«Ми вбачаємо, що діяльність ОПЗЖ загрожує національним інтересам України. Така партія не має права на існування. Ще при створенні її не мали реєструвати. А те, що такі люди представляють її ідеї у парламенті, це абсурд. Цілий ряд подій- поїздки Медведчука та його однопартійців в Росію на перемовини з Путіним, формування силових загонів під назвою «Патріоти – за життя» під проводом Ківи, ініціативи депутатів ОПЗЖ у міській раді.

Сподіваємося, що петиція надихне останню на рішучий крок – ухвалити звернення до Мінюсту про заборону цієї партії. Так, як зробили міські депутати у Чернівцях, Черкасах і Запоріжжі. У Чернігові шанси на це є, десь 50 на 50.

Ті депутати, з якими я спілкувався підтримують заборону ОПЗЖ. Хоча у деяких, з монокоаліції, є сумніви. Зокрема побоюються: такий крок зруйнує їхні відносини з «медведчуківцями» в обласній раді».

«Петиція — спроба відволікти увагу»

Віталій Голець, депутат міської ради Чернігова, голова регіональної парторганізації ОПЗЖ:

«Нацкорпус» проти «ОПЗЖ»: чи заборонять партію «кума Путіна» у Чернігові

«Національний Корпус» – це маргінальна партія, що, як ми знаємо, фінансується Аваковим та іншими. За ОПЗЖ в області проголосувала понад 21 тисяча виборців, а за них – ніхто, бо вони не балотувалися ні до міської, ні до обласної ради. Суспільство їх не підтримує, а вони не готові до політичного діалогу, перемоги на виборах. Ми ж захищаємо інтереси українства.

Тому петиція Національного корпусу – спроба відволікти увагу людей від важливих проблем. 7 років йде війна і ніхто її не може чи не хоче закінчити.

У відповідь на петицію депутати можуть ухвалити звернення до Мінюсту. Багато тих, хто заляканий, побоюється переслідувань. Утім, гадаю, що міський голова не винесе таку ініціативу на розгляд. Підстав для цього немає. Адже члени ОПЗЖ – більш патріотичні, ніж Національний Корпус. Ми за останні 4 роки відновили понад 60 пам`ятників тим, хто боровся за волю України».

«Це політичний піар»

Юрій Паперний, політичний оглядач:

«Нацкорпус» проти «ОПЗЖ»: чи заборонять партію «кума Путіна» у Чернігові

«Якщо заборона ОПЗЖ відбуватиметься в судовому порядку, то це можливо. Якщо відповідне звернення до Мінюсту підтримають міські депутати, то будуть дурнями. Питання заборони партій, як політичних суб`єктів, лише петиціями – це метод зведення рахунків. Так можна будь-яку парторганізацію взяти і заборонити. Є закон і якщо є проблеми, то це вирішує держава.

Тобто подібна ініціатива – це політичний піар на місцевому рівні. І шансів, що її підтримають, немає».

P.S. Нагадаємо: петиція з`явилася ще до останніх скандалів навколо ОПЗЖ. Йдеться про заборону трьох центральних телеканалів, пов`язаних з партійною верхівкою, за «антиукраїнську діяльність». Також днями один з лідерів ОПЗЖ Вадим Рабінович розмістив на своїй сторінці у мережі Facebook провокаційну «мовну» карту України з ДНР та ЛНР, але без Криму.

«Нацкорпус» проти «ОПЗЖ»: чи заборонять партію «кума Путіна» у Чернігові

Водночас, попри загальну скандальність, партія Медведчука має відчутну підтримку виборців, представлена в місцевих радах, а в обласній – приєдналася до коаліції, разом з «Рідним домом», «Слугою народу» та радикалами.

Автор — Станіслав Клопот

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
04.03.2021