Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Набряк та судоми ніг: симптоми та лікування варикозу

Варикоз – одне з найрозповсюдженіших захворювань вен. Цю проблему вважають косметичною та часто лікують кремами, але насправді вона є медичною і пов’язана з іншими захворюваннями.

варикоз

Варикозна хвороба – це захворювання, що проявляється нерівномірним розширенням вен, зміною їх форми. Хвороба розвивається поступово і може бути як у жінок, так і у чоловіків.

Лікар-флеболог та судинний хірург Ліна Гріншпун розповіла Фактам ICTV у програмі Є здорове питання, як виявити перші симптоми варикозної хвороби та які сучасні операції дозволяють ходити одразу після процедури.

Що провокує виникнення варикозу

Варикозне розширення (варикозна хвороба) вен може виникати внаслідок перебудови венозних стінок, а також через застій крові у венах і її зворотний хід.

Лікар стверджує, що схрещування ніг під час сидіння, а також носіння підборів не може викликати варикоз. Але, якщо у людини вже є хвороба, то це може погіршити стан вен.

– Старайтеся підчас сидіння змінювати одну ногу на іншу, якщо ви їх схрещуєте, а якщо носите підбори – то краще чергуйте взуття на низкій підошві та високій. Але якщо у вас є варикозна хвороба, слід не носити довгий час високі підбори, бо це тільки погіршить стан здоров’я, – зазначає лікар.

Також лікар зазначила, що варикоз загрожує людям, які більшу частину часу проводять у стоячому чи сидячому вигляді.

– Коли ми довго сидимо або стоїмо, в організмі збільшується венозне навантаження та утворюється венозний застій. А коли людина починає ходити, то венозний тиск зменшується, – каже Гріншпун.

Перші симптоми варикозу

 • набряки ніг;
 • тяжкість ближче до вечора;
 • судоми вночі;
 • наявні перші варикозні розширення, контури вен і вони випирають;
 • помітна судинна сітка;
 • генетика.

– Якщо людина помітила ці симптоми, то не варто сподіватися, що вони пройдуть без лікування. Слід зверутися до флеболога або судинного хірурга, – зазначила лікар.

Операція під час варикозу

Оперативне лікування – це єдиний метод лікування варикозу. Лікар зазначає, що мазі в домашніх умовах без консультації лікаря не зможуть відновити роботу клапанів у венах.

Спеціаліст радить звернутися за допомогою на ранніх стадіях, коли є більший шанс позбутися цієї проблеми швидко і безболісно.

Після звернення пацієнта лікар робить всю необхідну діагностику і потім обирає найбільш ефективний спосіб лікування. Це може бути лазерна абляція, радіочастотна абляція або пінне склерозування, коли у вену вводять склерозант, який руйнує хворі вени. Всі процедури проводять під місцевою анестезією, тобто пацієнт перебуває у свідомості.

– Після процедур людина може через годину встати на ноги і спокійно піти додому, – запевняє Гріншпун.

Чи може повернутися варикоз після операції

Лікар стверджує, що після операції є ризик нового захворювання вен.

– Коли людина проходить лікування, їй прибирають вени, які не виконують свої функції і є джерелом проблем. Але є інші здорові вени, які треба зберігати завдяки правильному способу життя, а якщо цього не робити, то проблема повернеться, – каже спеціаліст.

Спорт і варикоз

Коли у людини вже стоїть діагноз варикоз, лікар радить:

 • додати прогулянки;
 • велоспорт;
 • плавання;
 • йогу;
 • кардіонавантаження.

– Єдине, чим точно не можна займатися – це підіймати вагу. Статичні навантаження з вагою згубно впливаютьсь на перебіг хвороби, – застережила флеболог.

Вагітність і варикоз

У вагітних жінок є великий ризик набути варикозну хворобу, через стрімке набирання ваги та гормональний дисбаланс. Крім того, росте плід та збільшується матка, що призводить до збільшення венозного тиску.

– Вагітні мають насити компресійні панчохи і народжувати також слід в них, щоб запобігти варикозу, – стверджує лікар.

Варикоз і коронавірус

Коронавірус провокує тромбоутворення, особливо у людей, які мають цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, варикозну хворобу.

Пацієнт з коронавірусом має попереджати спеціаліста, який його лікує, що у нього є хронічні хвороби. Тоді лікар одразу внесе відповідні препарати у протокол лікування.


Профілактика варикозу

 • займатися спортом;
 • правильно харчуватися, додайте до раціону продукти з вітамінами K, С, Е;
 • збалансувати роботу та відпочинок;
 • робити перерви на роботі, кожні 30-40 хв вставати і ходити хоча б 3-5 хв,
 • пити достатню кількість води;
 • не набирати вагу;
 • дослуховуватися до свого організму.

Як зміцнити імунітет

Імунітет – найважливіша система організму людини, яка захищає його від великої кількості збудників хвороб.

Лікар імунолог Людмила Гончарова стверджує, щоб залишатися здоровим, слід пити воду, вживати здорову їжу, мати хороший сон та настрій, а також займатися спортом.

Детальніше про те, як зміцнити імунітет читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-02-17 18:05:59