Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

На жаль, це варто визнати: Таран про агресію РФ та її вплив на Білорусь

Росія заради дестабілізації ситуації у Європі створює навколо себе заморожені конфлікти, а також намагається остаточно закріпити свій вплив на Білорусь.

Про це заявив міністр оборони України Андрій Таран під час свого виступу в рамках Всеукраїнського форуму Україна 30. Безпека країни.

За його словами, серед глобальних загроз для України руйнування системи міжнародної безпеки, посилення боротьб за природні ресурси, загострення конфліктів, виникнення надзвичайних ситуацій, розповсюдження зброї масового ураження.

Міністр підкреслив, що це створює умови для втягування нашої держави у конфлікти інших країн.

– На регіональному рівні ми маємо врахувати дестабілізацію ситуації на Балканах, у Балтійському та Чорноморському регіонах, на Кавказі, у Східній Європі внаслідок агресивних дій з боку РФ. Як ми бачимо Росія здійснює широкомасштабний наступ у всіх напрямах, – зазначив Таран.

Він додав, що також варто враховувати конфлікти, які Росія розв’язує на пострадянському просторі.

– Крім того, не можна не враховувати тим часову окупацію частини Грузії та України, мілітаризацію окупованого Криму, перешкоджання вільному судноплавству у Чорному та Азовському морях та намагання остаточно закріпити, на жаль, це варто визнати, Республіку Білорусь у сфері свого політичного та економічного впливу, – зазначив Андрій Таран.

Також він нагадав і про заморожений конфлікт на Придністров’ї.

– Останнім часом ми бачили, що нарощуються наступальні угрупування та розгортається нова ракетна зброя. Масштабні навчання на західних кордонах та Криму. Така політика Кремля загрожує безпеці України та інших держав Балтійського та Чорноморського регіонів, – зазначив міністр оборони.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-05-12 11:01:13