Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

На Великдень Епіфаній проведе службу в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври

На Великдень митрополит Православної церкви України Епіфаній проведе службу в Успенському соборі в Києво-Печерської Лаври. 

Про це він розповів в коментарі Суспільному.

– Це спричиняє трішки труднощів, бо в цей час люди не мають права пересуватися. Молитва буде в Лаврі в Успенському соборі, але скоріше за все після комендантської години вранці, — зазначив митрополит.

Зазначається, що про час проведення богослужіння повідомлять трохи згодом, оскільки на Великдень у столиці не скасовуватимуть комендантську годину.

Зараз дивляться

Також Епіфаній прокоментував ситуацію з УПЦ МП, які не бажають покидати Лавру, попри розірвані договори 29 березня.

– Ми не за те, аби виселяли монахів з Києво-Печерської Лаври. Ми за те, щоб дух “руського мира” тут не панував. Щоб Лавра була українською, щоб в ній завжди линула молитва українською мовою за нашу Україну, — сказав він.

На його митрополита, українізація Лаври – неминучий процес. У Верхній Лаврі вже постійно звершується богослужіння ПЦУ, а з часом будуть “мирно та спокійно” молитися і в Нижній Лаврі.

Нагадаємо, представники УПЦ МП повинні були остаточно залишити територію лаври ще 29 березня.

1 квітня СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ МП Павлу Лебедю за розпалювання міжрелігійної ворожнечі та виправдання збройної агресії РФ.

Того ж дня Павлу обрали запобіжний захід – його відправили під домашній арешт на 60 діб із зобов’язанням носити електронний браслет.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Також ми розповідали, що митрополит Української православної церкви Московського патріархату  Онуфрій (мирське ім’я – Орест Березовський) каже, що не вважає себе громадянином Росії й визнав, що мав російський паспорт, якого начебто вже немає.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-04-09 20:01:24