Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Валу реставрують будівлю Поштової станції, де хочуть розмістити музей Чернігова

На Валу реставрують будівлю Поштової станції, де хочуть розмістити музей Чернігова

Історичну будівлю Поштової станції на Валу планують реставрувати, щоб розмістити там музей Чернігова. Вартість робіт оцінюється у понад 22 мільйони гривень.

Відповідний тендер управління капітального будівництва Чернігівської міської ради вже з’явився на сайті Prozorro, повідомляє Суспільне Чернігів.

Як йдеться у тендерній документації, роботи мають завершити до 1 вересня 2022 року.

За часів Російської імперії в цій будівлі була поштова станція, губернське казначейство. За радянських – бібліотека, їдальня річпорту, будинок урочистих обрядів. За часів незалежності – банківська контора.

Розмови про створення музею Чернігова ведуться з 2017 року.

На початку 2018 почали досліджувати технічний стан двохсотрічної будівлі. Тоді казали, що мінімум два роки потрібно на ремонт самої будівлі, далі – пошук та створення експонатів, облаштування музейного простору.

На першому поверсі планували невелику виставкову залу, сувенірний магазин та кафе. На другому – суцільний виставковий простір про історію Чернігова за три історичні доби: Київської Русі, козаччини та часів Російської імперії. Також в планах було задіяти під музейні експозиції і подвір’я, і підвал, якщо вдасться прибрати звідти бетон.

Фото з мережі

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
16.06.2021