Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

На території Чернігівщини видобувають унікальний природний полімінеральний розсіл: подробиці

Надрам Чернігівського краю притаманна відносна різноманітність корисних копалин. З них понад половину – 58%, — складають родовища нафти, газу, конденсату та торфу. При чому за запасами торфу область посідає 3 місце в Україні, запаси нафти складають понад 9% від загальнодержавних, розчиненого газу (пропан, бутан, етан) – понад 4% від загальноукраїнських. Є в надрах області й вугілля (орієнтовно 100 млн. т), проте глибина залягання сягає 1 км, тому родовища не розроблені. За кольором на Чернігівщині воно не чорне, а буре та світло-буре, — повідомляє Чернігівщина туристична запрошує.

Понад третину від усіх корисних копалин області – 31,1%, — складають мінеральні ресурси будівельної сировини: крейда, пісок, кварцовий пісок, глина, суглинок. При чому поклади крейди на території області доволі потужні: Новгород-Сіверське родовище входить до складу першої десятки найпотужніших родовищ України. Поклади різновидів піску (скляні, формувальні, будівельні, кварцові) в області також чималі. Проте станом на зараз у розробці третина з розвіданих родовищ. Є й запаси калійно – магнезіальних солей, у т.ч. й кам’яна сіль. І серед цих запасів є єдине в Україні родовище бішофіту — природного полімінерального розсолу, спектр використання якого доволі різноманітний: від бальнеологічних процедур до виробничих галузей промисловості (хімічна, будівельна, легка та ін.).

І ще один із важливих видів корисних копалин області — прісні та мінеральні води – понад 8 % від загальної сировинно – мінеральної бази Чернігівщини. Мешканці нашої області належать до 20% населення України, для яких питна вода добувається з горизонтів підземних прісних вод. 80 % українців п’ють воду з річок, яка проходить через різнопланове очищення, збагачення мікроелементами тощо.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Стосовно мінеральних вод, запаси яких є в центральній частині області, то вони найбільш придатні для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту. Глибина залягання — 400—800 метрів, температура — до 35 градусів за Цельсієм.

За матеріалами wikipedia, ТОВ «Інститут геології»

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram


Джерело: mynizhyn.com
2024-03-23 15:40:22