Місто і регіон

На прийомі у міського голови: ніжинка хвилюється, коли їй відшкодують збитки за пошкоджене майно

Навесні минулого року російські окупанти завдали чимало пошкоджень у Ніжині. Серед постраждалих — мешканка багатоповерхівки на вул. Прилуцькій (мікрорайон Гуньки) Ольга Миколаївна. В її квартирі було пошкоджено вікна і двері.

Сьогодні, 7 лютого, на прийомі у міського голови Олександра Кодоли пенсіонерка просила сприяння у відшкодуванні матеріальних збитків. Ольга Миколаївна офіційно зафіксувала пошкодження, зареєструвалася у застосунку «Дія». Але гроші їй поки що не надійшли. Вона хвилюється — подейкують, дехто кошти вже отримав.

Керівниця Ніжинського міського центру соціальних служб Людмила Куц заспокоїла Ольгу Миколаївну. Справа у тому, що у січні гроші дійсно видавала одна з міжнародних організацій, яка відшкодовує українцям збитки, заподіяні російськими загарбниками. Ця організація надає не тільки матеріальну, а й гуманітарну допомогу. Планує передати в Україну ще й обігрівачі.

Але, як зауважила керівник соціальної установи, це лише перший етап співпраці з даним міжнародним фондом. Далі — буде. Тому хвилюватися не варто.

Міський голова Олександр Кодола вкотре зазначив, що збитки за пошкоджене ворогом майно громадян взяла на себе держава. Але поки що виплати не розпочато — у держави немає таких ресурсів, адже у країні триває війна. Наразі відбувається лише збір даних. Є точкові можливості, тобто міжнародні та благодійні організації, які допомагають українцям у відновленні пошкодженого майна. Але впливати на їх діяльність місцева влада Ніжина не може. Має змогу хіба що надати необхідну інформацію про тих, хто потребує допомоги.

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук
Фото автора

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

Джерело: uezd.com.ua
2023-02-07 23:56:04

Магазин Автозапчастин м.Ніжин