Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Прилуччині реконструюють вежу графів де Бальменів

На Прилуччині реконструюють вежу графів де Бальменів

На Прилуччині у Линовицькій об’єднаній територіальній громаді, реконструюють історичну пам’ятку – вежу графів де Бальменів.

«П’ятдесят років ні в кого не доходили руки до цієї вежі. У нас дійшли! З червня за кошти місцевого бюджету, а також за підтримки спонсорів, розпочалися відновлювальні роботи», – розповів голова Линовицької ОТГ Віктор Нестерко.

Як зазначив голова громади, головна ціль реконструкції – повернути вежі первозданний вигляд. Також планується зробити двері, східці, а зверху – оглядовий майданчик, щоб кожен зміг піднятися і милуватися неймовірними краєвидами Линовиці з висоти пташиного польоту. Так, як це колись любили робити гості графів.

На Прилуччині реконструюють вежу графів де Бальменів

Віктор Нестерко додав, що граф Яків де Бальмен, військовий, художник, товаришував із поетом і письменником Тарасом Шевченком. Великий Кобзар зупинявся у маєтку, парадний в’їзд якого прикрашала оглядова вежа. Від неї відходила унікальна на весь світ дзеркальна алея з лип, що перепліталися вгорі, далі – парк і палац. З об’єктів, що збереглися, залишились вежа та оранжерейна, де наразі розташовується частина контори СТОВ «Цукровик». Цю будову відремонтували, перекрили дах, газифікували.

Цікаво, що у Линовиці зберігся й шевченківський камінь – місцеві кажуть, що то улюблене місце відпочинку Кобзаря. У Линовиці Тарасу Шевченку подобалося, він гостював тут майже усе літо.

За матеріалами газети «Деснянка» №38 (825) від 24 вересня 2020.

Джерело – gorod.cn.ua

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
28.09.2020

Натисніть «Вподобити сторінку», щоб читати нас в Facebook