Україна і світ

На Придніпровській ТЕС до кінця 2019 року запрацюють електрофільтри, – ЗМІ

На Придніпровській ТЕС до кінця 2019 року запрацюють електрофільтри. Громадські активісти домоглися їх установки після прийняття нового закону, а також 10 років переговорів.

Джерело: 112.ua

Як розповіла “Обозревателю” активістка Тетяна Лампіка, в Дніпрі з проблемою низької екологічності ТЕС боролися давно. Ще 10 років тому юристи організації “Екологія-Право-Людина”, а також місцеві жителі, сформулювали головна вимога до керівництва — встановити електричні фільтри.

“Суттєві зміни почалися з 2014 року. Місцева адміністрація і правління ТЕС підписали меморандум, почався діалог. У цьому процесі брало участь багато людей, це і рядові чиновники, депутати, активісти, бізнесмени. Але все ж найбільш відчутний крок був зроблений на початку 2018 року, коли вступив у дію закон про оцінку впливу на навколишнє середовище”, — пояснила Тетяна.

Завдяки цьому нововведенню у активістів з’явилася можливість вносити свої вимоги і зауваження, прямо передавати їх керівництву будь-якого підприємства. У цьому випадку громадські діячі домоглися у Придніпровської ТЕС установки електричних фільтрів. Процес вже запущений і до кінця 2019 року механізм запрацює на 100%.

“Зараз усе впирається в технологічний процес. Вони запустили спочатку пуско-накладку, на 50 % відкрили всі потужності. Другий етап — на 75%, третій — на 100 % до кінця 2019 року. Потім технологи підприємства зможуть всі дані з датчиків, що заміряють рівень пилу, передати на перевірку в Метрологічну службу”, — пояснила Лампіка, а також підкреслила: “Після цього ми зможемо повноцінно стежити за роботою ТЕС, розуміти, чи є десь порушення, чи ні”.

У четвер, 23 травня Тетяну Лампіку та інших активістів вперше впустили на територію електростанції, де вони ознайомились з ходом встановлення тих самих фільтрів.

“Люди, кожен з нас може впливати і для цього братиме участь у процедурах оцінки впливу на навколишнє середовище, в громадських слуханнях. Ми написали 11 зауважень і 10 з них були враховані!”, — захоплено розповіла про підсумки зустрічі активістка у своєму Facebook.

Як повідомлялося, “ДТЕК Придніпровська ТЕС” включила в роботу енергоблок №10 після установки нового електрофільтра та перекладу з імпортного антрациту на українське газове вугілля.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua