Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На оздоровлення довкілля на Чернігівщині зібрали понад 54 мільйони гривень

На оздоровлення довкілля на Чернігівщині зібрали понад 54 мільйони гривень

Про надходження екологічного податку від платників податків Чернігівщини за одинадцять місяців 2021 року інформує громадськість начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк.

За забруднення навколишнього середовища суб’єкти господарської діяльності Чернігівської області впродовж січня-листопада поточного  року перерахували до зведеного бюджету понад 54 млн грн екологічного податку. Темп зростання надходжень до відповідного періоду минулого року становив 118%, що в перерахуванні на фінанси означає плюс 8,3 млн грн платежів, спрямованих на оздоровлення довкілля.

Згідно з розподілом коштів, із загальної суми надходжень на охорону довкілля до місцевих бюджетів краю надійшло близько 22 млн грн, до державного бюджету – понад 32 млн грн. Що стосується суб‘єктів господарювання, то на сьогодні в області платниками екологічного податку є 1968 юридичних і 750 фізичних осіб регіону.

Позитивна динаміка спостерігається і щодо рентної плати за спеціальне використання води. Так, за одинадцять місяців звітного року до зведеного бюджету надійшло майже 27 мільйонів гривень цього платежу.

Екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів. Порядок визначення об’єкта оподаткування,  нарахування та сплати екологічного податку визначено розділом VIII Податкового кодексу України. Відповідно, ресурсні платежі в Україні, окрім того, що є одним із сегментів дохідної частини бюджетів, використовуються у подальшому для здійснення державою природоохоронної та ресурсовідтворювальної діяльності, – зазначає Людмила Слотюк.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

02.12.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин