Місто і регіон

На обласному радіо і телебаченні грандіозне скорочення

На обласному радіо і телебаченні грандіозне скорочення

45 працівників Чернігівського філіалу Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) вже попереджено про звільнення. Всього ж звільнити мають 49 працівників.

Про це повідомив 30-річний Вадим Соколюк, менеджер філіалу.

Філія НСТУ — це колишнє обласне радіо і телебачення. З весни минулого року телерадіокомпанія увійшла до складу Національної суспільної телерадіокомпанії України. Типу вони вже не державні, а незалежні і чесні.

У грудні 2017-го змінилося керівництво. Управляють філією ровесники: колишній депутат Чернігівради Вадим Соколюк (відповідає за адміністративну роботу) та Артем Шолковий, тележурналіст, працював на «Новому каналі» (на ньому — творча частина).

У грудні у філії було 139 працівників. Більше третини їх піде під скорочення.

— Відбуваються зміни в організації праці, — пояснив Вадим Соколюк. — Серед посад, які буде скорочено, і посада директора філії та чотири посади заступників директора. В основному скорочуємо адміністративний і технічний персонал. Таким працівникам, як прибиральниці, водії, охоронці, гример, буде запропоновано змінити умови праці, зокрема, через укладання з ними цивільно-правових угод. На сьогодні три заступники директора звільнилися за згодою сторін, серед них і Олег Петрович Шолох (раніше керував обласним радіо). Що стосується Аркадія Павловича Білібаєва (директор обласної телерадіокомпанії), він перебуває у відпустці, після якої, наскільки мені відомо, планує звільнитися.

— Що з головним редактором радіопрограм Анатолієм Тютюнником? А також з директором програм Леонідом Мельником? (Це культові в галузі фігури. Тютюнник багато років очолював обласне телебачення. Мельник був представником Нацради з питань телебачення та радіомовлення. (Рівень заступника міністра. — Ред.).

— Анатолій Тютюнник продовжує працювати на радіо редактором. Леоніда Мельника попереджено про звільнення у зв’язку зі скороченням посади, — сказав Вадим Соколюк. — Керівництво ПАТ «НСТУ» провело переговори з Державною службою зайнятості задля сприяння якнайшвидшому працевлаштуванню людей. Планується проведення ярмарків вакансій. Крім того, за пропозиціями профспілок, протягом лютого-березня 2018 року працівникам, які отримали попередження про скорочення, надаватиметься раз на тиждень додатковий оплачуваний вихідний для пошуку роботи.

— Пропозиція про звільнення надійшла від нового керівництва, — розповів телефоном 66-річний Олег Шолох. — Я вже давно на пенсії. Чотири роки не був у відпустці. Тож, хоч сили і маю, та про нову роботу ще не думав.

За радіо, звичайно, шкодую. Адже 26 років — на телебаченні, з 1979 — на радіо. Так сталося. Молоді треба працювати, а ветеранам відпочивати.

Перший час було і болісно, і шкода. Можливо, керівництво могло по-іншому вчинити. Але потроху звикаю.

Автор: Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №5 (1656), 1 лютого 2018 року, gorod.cn.ua

Джерело: Уездные новости
06.02.2018

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи