Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

На новорічні свята мешканці Землі мають нагоду побачити парад планет

Жителі Землі мають нагоду стати свідками параду планет, коли буде видно шість планет Сонячної системи.

Юпітер, Сатурн і Венера буде видно протягом грудня, а наступного тижня до них приєднаються Меркурій, Нептун та Уран.

Найкраща нагода побачити всі шість планет за один вечір буде з 28 грудня по 3 січня, приблизно через півгодини після заходу сонця.

Як повідомляє BBC Sky at Night Magazine, планетарний парад пропонує “велику астрономічну подію” як для астрономів-любителів, так і для досвідчених.

Небесне світлове шоу буде видно в бінокль або невеликий телескоп, а багато планет можна буде побачити неозброєним оком.

— Це буде велика астрономічна подія для початківців, для юних астрономів і дітей. Оскільки ці події відбуваються близько до заходу сонця, варто пам’ятати, що потрібно почекати, поки Сонце повністю зайде, перш ніж спостерігати, – йдеться у виданні.

Для недосвідчених любителів космосу нагадують, що якщо “ловити сонце неозброєним оком або в бінокль чи телескоп можна серйозно пошкодити зір”.

Щоб самостійно побачити парад планет треба вийти на вулицю через 30 хвилин після заходу сонця та подивитися на південний захід.

Венера, Сатурн і Юпітер будуть вишикуватися в сутінковому небі на північ від Стрільця і ​​на південь від сузір’їв Водолія.

Венера буде найяскравішою, найнижчою планетою, а Юпітер – другою за яскравістю, але найвищою. Сатурн, посередині, буде трохи темніше.

28 грудня з’явиться додаткова трійка планет. Меркурій лежатиме ближче до Венери над плоским південно-західним горизонтом приблизно через 40 хвилин після заходу сонця.

Однак, щоб побачити Меркурій знадобиться низький рівний горизонт і, ймовірно, бінокль. Нептун і Уран з’являться трохи пізніше, коли настане справжня темрява. Щоб їх помітити, треба подивитися на південь від сузір’я Овна і на північ від Стрільця.

Якщо у вас виникнуть проблеми з їхнім виявленням, ви можете використовувати додаток для смартфона, щоб знайти сузір’я та планети на нічному небі. Найпопулярніші програми для спостереження за зірками для Android та iPhone такі SkyView Lite, Star Tracker та Star Walk 2.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-28 07:38:50

Магазин Автозапчастин м.Ніжин