Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

На мітингу в Бейруті влаштували стрілянину: десятки людей поранено, є загиблі

У Бейруті (Ліван) біля Палацу правосуддя невідомі відкрили вогонь під час мітингу. Внаслідок стрілянини п’ятеро людей загинули, ще 30 дістали поранення.

За словами лікарів, деякі постраждалі перебувають у критичному стані, поранені продовжують надходити в лікарні.

Учасники акції протесту вийшли на мітинг, оскільки незадоволені тим, як ведеться розслідування вибуху в міському порту Бейрута, який прогримів минулого року.

ЗМІ повідомляють, що акцію протесту організували радикальні шиїтські рухи Хезболла і Амаль. Вони хочуть, щоб суддя Тарек Бітар, який веде справу про вибух, був відсторонений від розслідування вибуху в порту.

Все через те, що Тарек Бітар домагається судового переслідування високопоставлених чиновників, яких підтримують обидва радикальні угруповання.

Так, цього тижня суддя видав ордер на арешт одного з високопоставлених чиновників руху Амаль і колишнього міністра фінансів.

З моменту свого призначення Тарек Бітар домагався допиту високопосадовців і співробітників служб безпеки в межах розслідування вибуху в Бейруті. Він є другим судовим слідчим, який очолює розслідування.

Ввечері 4 серпня 2020 року у столиці Лівану Бейруті прогримів вибух, який було чутно за кілька кілометрів. Швидко з’ясувалося, що він стався на одному з кораблів у порту міста.

Вибух у Бейруті був настільки сильним, що пошкодив кораблі і домівки поруч з портом. Жертвами руйнівного вибуху стали понад 200 людей, ще майже 5 тис. людей були поранені.

Причиною вибуху стали 2 750 тонн селітри, які шість років зберігали в порту Бейрута без дотримання заходів безпеки. Саме тому люди звинувачують у тому, що сталося, корупцію та недбальство влади.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-14 14:51:15

Магазин Автозапчастин м.Ніжин