Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

На Корюківщині шістнадцятирічна дівчина постраждала через «фізичне зауваження» п’яної матері

На Корюківщині шістнадцятирічна дівчина постраждала через «фізичне зауваження» п’яної матері

У суботу, 15 серпня, корюківські поліцейські виїздили у село Забарівку, звідки надійшов тривожний сигнал про те, що від домашнього насилля потерпіла неповнолітня дитина. На місці цей прикрий факт підтвердився, повідомляє Сусіди.Сіtу.

Те, що у будинку коїться щось неладне, запідозрили сусіди забарівської родини, де все сталося. Спочатку вони почули якісь крики і подумали, що то так гучно бавляться діти. Насправді ж по сусідству п’яна матір виховувала свою старшу доньку, тягаючи за волосся.

Про те, що над неповнолітньою дитиною вчиняється насильство, сусіди одразу ж повідомили свою односельчанку Олену Тоніцу, фахівця з соціальної роботи відділу соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Центру надання соціальних послуг Корюківської міської ради.

Олена Миколаївна побувала у цій родині. Матір перебувала у стані алкогольного сп’яніння і поводилася агресивно. Її старшу доньку на той час забрала до себе сусідка.

Фахівець із соціальної роботи поставила до відома начальника відділу Світлану Васильченко, виконувача обов’язків старости Володимира Козела. І зателефонувала на «102».

Інспектор з ювенальної превенції Ярослава Порва, яка виїздила у село, розповіла, що у родині проживають шестеро осіб: 33-річна матір з трьома неповнолітніми доньками (16-ти, 14-ти й 10-ти років), а також її матір, бабуся дівчаток, зі своїм співмешканцем.

Мама трьох дітей офіційно ніде не працює, перебивається сезонними підробітками та соціальними виплатами.

Зі старшою донькою часто сваряться через те, що жінка любить випити.

Того дня горе-матір і її вітчим знову перебували у стані алкогольного сп’яніння. А шістнадцятирічна дівчинка постраждала від рук мами, начебто, через те, що висловила вголос своє ставлення до пиятики та поведінки неньки. Матір почула доньчине обурення, схопила за волосся і взялася виховувати.

«Дівчинка була знервована і заплакана. Ми опитали її у присутності матері й фахівця з соціальної роботи. А потім матір і доньку доставили до відділення поліції для складання адмінматеріалів. Матір спочатку була дещо шокована, плакала, а під кінець розмови заявила, що вона не проти, аби старшу доньку від неї взагалі забрали в інтернат», — каже Ярослава Вікторівна.

На жінку, яка скривдила свою дитину, складено протокол за невиконання батьківських обов’язків, вчинення насильства у сім'ї і розпивання спиртних напоїв.

З’ясувалося, що старша донька 33-річної жінки вже не вперше страждає від насильства у сім'ї. Після того, як її нещодавно вдарив материн приятель, сім'я перебуває під соціальним супроводом.

Заступник директора – начальник відділу соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Центру надання соціальних послуг Світлана Васильченко переконана, що такі сім'ї розпещені державою. Отримуючи непогані виплати, непорядні батьки не хочуть працювати й належним чином дбати про своїх дітей. Часто ведуть асоціальний спосіб життя і не приділяють уваги дітям. У них взагалі не виникає бажання заробляти, аби забезпечувати свої сім'ї, адже вони знають, що щомісяця отримають дармові державні гроші.

«Так і з цією матір'ю-кривдницею із Забарівки, Виплати від держави отримує, а виконувати батьківські обов’язки не хоче. Випиває, веде невпорядкований спосіб життя. Звісно, що старшій доньці не подобається така поведінка мами. І вона не мовчить. Бо діти таких батьків зростають у постійному стресі, з відчуттям незахищеності, тривожності. Багато мам і тат не дослухаються до порад і пересторог соціальних служб. Наразі такою є і ця жінка. З місяць тому ми проводили з нею роботу, просили впорядкувати своє життя – не слухає. Але засобів впливу на неї є достатньо і з боку соціальних служб, і з боку поліції та громадськості», – каже Світлана Миколаївна.

Наразі 33-річній жінці, яка скривдила свою дитину, загрожує штраф або громадські роботи. Окрім цього, соціальні служби й надалі не випускатимуть її зі своїх міцних соціальних «обіймів». І якщо жінка не змінить поведінки, не перестане випивати й не влаштується на роботу, ображатиме дітей або не приділятиме їм належної уваги, наслідки для неї будуть значно серйознішими. Навіть можливе вилучення дітей із сім'ї та позбавлення її батьківських прав.

Начальник сектору превенції Корюківського відділення поліції Григорій Плющ констатує, що на Корюківщині почастішали факти вчинення насильства у сім’ях. Лише за два тижні серпня до адміністративної відповідальності притягнуто вісьмох громадян, які вчиняли фізичне або психологічне насилля над членами своїх сімей.

За невиконання батьківських обов’язків з початку року притягнули до відповідальності 26 мешканців району. Найчастіше це були батьки, діти яких без поважних причин не відвідували школу, вчиняли хуліганські дії або розпивали алкогольні напої.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
19.08.2020