Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

На Корюківщині чоловік на городі знайшов павука-осу. ФОТО

На Корюківщині чоловік на городі знайшов павука-осу. ФОТО

Великого павука з довгими лапами та смугастим жовто-чорно-білим черевом знайшов на своєму городі житель Наумовки, повідомляють Сусіди.city.

Чоловік рвав траву на картоплі та натрапив на павука-осу. Посадив його у баночку, вкинув вишню, щоб той, бува, передчасно з голоду не помер, і передав до Корюківки.

Люди розповідають, що ці комахи міцну павутину плетуть, і так багато, що її доводиться просто рвати, аби дістатися до рослин на городі чи плодів на дереві. А дехто спочатку зрадів, що ці павуки їдять колорадських жуків.

Що каже наука:

По-науковому павука-осу називають аргіопою тигровою. Це один з трьох отруйних павуків, які зустрічаються в Україні. Живиться він в основному кониками, бджолами, мухами, комарами.

Павук помічає комаху, що потрапила в сітку, підбігає до неї, випускає широку стрічку павутиння та рухами задніх ніг швидко обертає жертву, замотуючи її в кокон. Після цього кусає та вводить отруту, яка є одночасно травним соком.

Розвиток комахи в наших краях триває у теплий період року з травня до вересня. У серпні самиця аргіопи робить декілька глекоподібних жовтуватих коконів, куди відкладає кілька сотень яєць.

Кокони ззовні вкриті щільним павутинням, схожим на пергамент, а всередині павутина більш розпушена і забезпечує збереження яєць взимку

Навесні з яєць виходять маленькі павучки, кожен з яких приблизно за тиждень починає будувати власну ловильну павутину. Павутина розтягується між рослинами, що не вище 30 сантиметрів від поверхні землі.

На Корюківщині чоловік на городі знайшов павука-осу. ФОТО

Вкусить і не замислиться

Павук вважається не дуже агресивним, і начебто не нападає на людину. Але ті, що стикалися з ним, кажуть: вкусить і не замислиться. Проте отрута аргіопи тигрової безпечна для людини, а довжина кігтиків недостатня, щоб прокусити шкіру.

Павук вагою 400 мг має всього 0,4 мікролітра отрути, яка містить близько 2 мікрограмів білку. Однак, укус аргіопи болючий, схожий на те, як жалить бджола чи оса. Відчуття болю може тривати кілька днів, а на місці укусу зазвичай утворюється нарив. Тому бажано відразу до місця укусу прикласти лід.

На Корюківщині чоловік на городі знайшов павука-осу. ФОТО

Під час дослідів було встановлено, що отрута аргіопи діє в першу чергу як паралітичний агент, знерухомлюючи м’язи комахи. Отрути одної дорослої самиці було недостатньо, щоб навіть убити чорного таргана.

Статевозрілі самці шукають самиць за запахом їхніх феромонів. Після спарювання самиця часто з’їдає самця, хоча деяким вдається втекти й запліднити ще одну самицю. Життєвий цикл цієї комахи триває один рік.

Павук, що поширений у помірному й субтропічному поясі Європи, Середній Азії, Китаї, Далекому Сході, Японії, відтепер, після зміни клімату, зустрічається й по всій території України окрім гір.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
18.08.2020