Новини Чернігова

На форумі бджолярів у Чернігові говорили про бджільництво регіону та проблеми галузі

На форумі бджолярів у Чернігові говорили про бджільництво регіону та проблеми галузі

У Чернігові відбувся Форум бджолярів «Профілактика отруєння бджіл», який зібрав близько сотні учасників – пасічники та сільгоспвиробники з різних куточків Чернігівщини, а також представники територіальних підрозділів Держпродспоживслужби, органів місцевого самоврядування тощо.

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен ознайомив присутніх із ситуацією в бджільництві регіону й озвучив проблеми, що існують на сьогодні в цій галузі, зокрема стосовно негативного впливу на бджіл зовнішніх факторів. Під час презентації він акцентував увагу на проведенні лабораторних досліджень хвороб бджіл, на санітарних нормах під час застосування пестицидів агровиробниками під час польових робіт, на особливостях застосування хімікатів авіаційним методом. Також Юрій Павлішен розповів про алгоритм дій при загибелі бджіл, зокрема про створення комісії, до складу якої повинні обов’язково входити представники Держпродспоживслужби, екологічної інспекції та органів місцевого самоврядування.

Керівник Держпродспоживслужби також звернув увагу на обов’язкову паспортизацію бджологосподарств.

Його підтримав і голова Чернігівської обласної та міської спілок бджолярів Ігор Сокоринський, який повідомив, що на сьогодні менше ніж половина пасік в області зареєстрована. Лише наявність документа дає можливість власнику бджологосподарства відстоювати свої права в законодавчому полі, зазначив він.

Учасники форуму не оминули увагою питання співпраці пасічників із сільгоспвиробниками й органами місцевого самоврядування. Тільки чітке узгодження дій може запобігти негативним наслідкам, пов’язаним з обробленням сільгоспугідь отрутохімікатами. Тож аграрії мають попереджати пасічників про свої дії заздалегідь, використовуючи для цього, зокрема, і засоби масової інформації. Керівники громад, у свою чергу, повинні знати, яка кількість місцевих жителів займається бджільництвом. А пасічникам треба в обов’язковому порядку повідомляти про місця розташування вуликів.

На зібранні також ішлося про фінансову підтримку бджологосподарств. Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Крапивний повідомив, що цього року уряд відновив фінансування галузі бджільництва. Він також розповів про особливості цільової програми, згідно з якою власники зареєстрованих пасік зможуть отримати субвенцію з державного бюджету на кожну бджолосім’ю.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Юрій Павлішен наголосив, що лише спільними зусиллями усіх зацікавлених сторін, як-то Держпродспоживслужба, органи місцевого самоврядування, пасічники та аграрії, можна уникнути протистоянь і досягти взаєморозуміння, а відтак розвивати галузь бджільництва.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

25.02.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Facebook
Close