Україна і світ

На Фанарі великоднє послання вперше прозвучало українською: відео

На Фанарі великоднє послання вперше прозвучало українською: відео

Під час Великоднього богослужіння на Фанарі в Стамбулі патріарше послання виголосили і українською мовою. Таке сталося вперше.

Ще рік тому це здавалося недосяжним, наголосив надзвичайний і повноважний посол України в Туреччині Андрій Сибіга на своїй сторінці у Twitter.

Окрім того, деякі віряни прийшли до храму у вишиванках, а ще звучав український хор. Великодню літургію особисто відправив патріарх Варфоломій.

Сьогодні під час святкового Богослужіння на Фанарі Патріарше послання виголошувалося також української мовою – ще рік тому це здавалося недосяжним! Вірте і завжди буде перемога! Все буде Україна! 
– повідомив він.

Напереродні Великодніх свят Митрополит Київський і всієї України Епіфаній та глава Української греко-католицької церкви патріарх Святослав (Шевчук) привітали українців зі світлим Воскресінням Христовим. Вони побажали усім порозуміння, миру та радісного святкування. 

Як створювалась Православна церква України?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й надали дозвіл на створення Єдиної помісної церкви.

15 грудня під час Об’єднавчого собору православні архієреї оголосили про об’єднання українських церков у Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Православна церква України. Предстоятелем ПЦУ став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. А кафедральним собором ПЦУ стане Михайлівський Золотоверхий собор у Києві.

Після створення ПЦУ під її юрисдикцію почали переходити парафії храмів УПЦ МП. В Україні також схвалили закон, згідно з яким, протягом 3 місяців УПЦ МП повинна перейменуватися на Російську православну церкву.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
29.04.2019

Close