Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На дорогах Чернігівщини використовують відновлюючу технологію холодного ресайклінгу

  • На дорогах Чернігівщини використовують відновлюючу технологію холодного ресайклінгу
  • На дорогах Чернігівщини використовують відновлюючу технологію холодного ресайклінгу
  • На дорогах Чернігівщини використовують відновлюючу технологію холодного ресайклінгу

Холодний ресайклінг, або як його ще називають, холодна регенерація – один з найуспішніших методів укріплення конструктивних шарів дорожнього полотна. Його технологія досить проста, але суттєво зміцнює дорогу та продовжує термін її експлуатації. Так, для відновлення та посилення основи дороги використовуються старі матеріали дорожнього одягу.

Спочатку фрезерується старе дорожнє покриття на розрахункову глибину, отримується органо-мінеральна суміш (зфрезерований асфальтобетон верхнього шару та щебеневі матеріали основи), додаються в’яжучі матеріали – бітумна емульсія та цемент – і вся ця суміш розподіляється рівномірним шаром, а потім ущільнюється котками. Як результат таких маніпуляцій – міцний конструктивний шар дорожнього одягу з покращеними фізико-механічними характеристиками.

Основна перевага холодної регенерації – це її порівняна дешевизна (через використання старих матеріалів), міцність та швидкість виконання. Після такого методу укріплення дорога менш вразлива до навантажень та в рази знижується ризик появи колійності.

Завдяки відновленню аварійних ділянок дороги загального користування місцевого значення О250102 Бахмач – Часниківка – /М-02/ у Ніжинському районі, з’явиться можливість скоротити шлях транспорту від автомобільної дороги М02 Кіпті – Глухів – Бачівськ до міста Бахмач на 8 кілометрів.

Підрядною організацією ТОВ «ТОВ “ШБУ-77″» вже  виконані наступні роботи: видалення кущів та парослі,

планування узбіч автогрейдером, вирівнювання основи ЩПС-7 під ресайклінг.

Наразі проводяться роботи з регенерації конструктивних шарів дорожнього одягу ресайклеромWirtgen WR 2500S за технологією холодний ресайклінг із застосуванням цементу .

Ремонтні роботи виконуються з частковим обмеженням руху автотранспорту. У зв’язку з цим, Управління капітального будівництва просить учасників дорожнього руху з розумінням поставитися до тимчасових незручностей і бути уважними та неухильно виконувати вимоги дорожніх знаків щодо обмеження руху на ділянках проведення ремонтних робіт.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

03.07.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова