На Донеччині, де з наближенням фронту закриваються лікарні, плече підставляють Лікарі без кордонів
Незалежна міжнародна медична гуманітарна організація Лікарі без кордонів має 17 машин швидкої допомоги поблизу лінії фронту, включаючи п’ять машин інтенсивної терапії та три машини для перевезення кількох пацієнтів одночасно.
Наймолодшому пацієнту було три дні, найстаршому – 98 років
У 2024 році транспортування пацієнтів зросло на 30% порівняно з кінцем 2023 року. За останні шість місяців було перевезено понад 8 тис. пацієнтів. Серед перевезених 136 дітей, 38 з них потребували реанімації. Наймолодшому пацієнту було три дні, а найстаршому – 98.
Лікарі без кордонів розуміють, коли з наближенням лінії фронту закриваються цивільні лікарні, люди, що не встигли чи не змогли виїхати, мають все ж розраховувати на медичну допомогу. І фахівці організації підставляють плече.
– Ось у Покровську щойно закрилася остання цивільна лікарня, – розповідає Крістофер Стоукс, головний координатор з надзвичайних ситуацій.
В інше місце перевели весь персонал, перевезли медичне обладнання та матеріали. Раніше у закладі надавали невідкладну та спеціалізовану допомогу. Лікарі без кордонів допомагали цьому медзакладу, а ось тепер побачили його закриття.
У Покровську залишаються цивільні, а лікарні вже немає
У місті залишаються понад 30 тис. людей, які фактично живуть на лінії фронту, лише за 8 км від 0.
Автомобілі швидкої допомоги Лікарів без кордонів продовжують працювати у Покровську та прилеглих районах, аби підтримати систему охорони здоров’я, перевозячи пацієнтів та здійснюючи екстрену медичну евакуацію.
– 60% пацієнтів, яких ми транспортуємо, мають поранення, пов’язані з війною, – пошкодження голови, тулуба та кінцівок, поранення м’яких тканин і масивні крововиливи. – зазначає заступник медичного координатора Максим Жаріков.
За його словами, протягом серпня швидкі Лікарів без кордонів виконали 320 медичних евакуацій з Покровська. Для 55% постраждалих знадобилися реанімобілі.
Медичні команди організації продовжували надавати медичні консультації і на залізничних вокзалах, на яких зупинявся евакуаційний потяг з Покровська.
Перевозять пацієнтів у менш перевантажені лікарні
Бригади швидкої допомоги Лікарів без кордонів забезпечують перевезення пацієнтів до лікарень, де вони можуть отримати необхідну спеціалізовану допомогу. Але оскільки все більше медичних закладів на Донеччині руйнується, пошкоджується або закривається, а атаки росіян тривають, навантаження на лікарні, що залишилися, постійно зростає.
За даними Донецької військової адміністрації на лютий 2024 року в регіоні було пошкоджено 286 лікарень, багато з них не підлягають відновленню. За останні місяці ця цифра зросла.
Фельдшерка Лікарів без кордонів Діана Білоножко, яка вже понад рік працює на швидких у Донецькій області, зазначає, що до вцілілих лікарень надзвичайно великий потік пацієнтів.
Тамтешні лікарі просто не мають змоги надати необхідну допомогу у зв’язку з відсутністю обладнання або фізично не встигають.
– Наші швидкі допомагають розвантажити місцеві лікарні, ми перевозимо пацієнтів до медичних установ, які менш перевантажені або краще оснащені для лікування, – каже фельдшерка.
Лікарі без кордонів самовіддано підставляють плече українським медикам в складних ситуаціях.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело і фото: Лікарі без кордонів
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-07 12:15:35