Україна і світ

На честь Грети Тунберг назвали новий вид равликів: відео

На честь шведської екоактивістки Грети Тунберг група брунейських та американських вчених назвала нещодавно виявлений новий для науки вид сухопутних равликів. Цим активістку відзначили за її зусилля з підвищення обізнаності про зміни клімату.

Новий вид равликів назвали Craspedotropis gretathunbergae. Таке ім’я молюск отримав через чутливість до температури, характерної для групи ценогастроподів, мовиться у пресрелізі вчених на EurekAlert.

Найменування цих равликів іменем Грети Тунберг – це наш спосіб визнати, що її покоління відповідатиме за розв’язання проблем, які вони не створили. І це обіцянка, що люди з усіх поколінь приєднаються до неї, щоб допомогти,
– сказав один з науковців, який першим знайшов нового равлика.

Вчені також повідомили, що поцікавились у самої Тунберг, чи не проти вона такої тезки. Активістка відповіла, що була б тільки рада.

Зазначимо, що на честь Грети Тунберг назвали новий вид одних із найменших жуків.

Дивіться відео про равлика, названого на честь Грети Тунберг:

Що відомо про Грету Тунберг

  • Одна з найвідомиших екоативістів.
  • Виступає за зупинку глобального потепління та зміни клімату.
  • Влітку 2018 року Грета стала відомою тим, що розпочала перший шкільний страйк заради клімату під будівлею парламенту Швеції: прогулювала школу щоп’ятниці із плакатами на захист клімату.
  • У 2019 році у віці 16 років Грета виступила з гнівною промовою на саміті ООН з питань клімату. Свою критику школярка скерувала на світових лідерів, звинувативши їх у крадіжці свого дитинства та зраді нового покоління через те, що політики думають лише про гроші та ведуть недостатню боротьбу проти зміни клімату.
  • Журнал Time назвав Грету однією з 25 найвпливовіших підлітків світу 2018 року.
  • А в 2019 році журнал оголосив школярку людиною року, обравши з сотень номінантів.Джерело Телеканал новини «24»

Теги
Facebook
Close