Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Чернігівщині засудили лейтенанта, що мав фейковий диплом

На Чернігівщині засудили лейтенанта, що мав фейковий диплом

Чернігівський районний суд виголосив «умовний» вирок для 41-річного викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін однієї з військових частин, дислокованої у селищі Десна.

Про це кореспонденту Високого Валу телефоном повідомив головний спеціаліст з питань інформаційної політики спеціалізованої прокуратури у військовій та обороннй сфері Центрального регіону Андрій Кісельов.

За його словами, у квітні 2018 року військовослужбовець-контрактник надав керівництву копію підробленого диплому спеціаліста, виданого Чернігівським державним технологічним університетом. Як з`ясували слідчі, у цьому виші він ніколи не навчався. Спритник хотів, аби його призначили на вищу посаду та присвоїли військове звання «молодший лейтенант». Оборудка з фейковим дипломом дала йому змогу ввести в оману керівництво військової частини, командування Сухопутних військ Збройних Сил України та Міністерства оборони України.

«Його направили на курси військової підготовки осіб сержантського (старшинського) складу з вищою освітою, після яких він отримав військове звання «молодший лейтенант». Пізніше, в результаті незаконного присвоєння офіцерського звання, фігуранта  призначили на посаду викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини, де він незаконно одержав відповідне грошове забезпечення», – пояснив Кісельов.

Обвинувачений визнав свою вину повністю. 4 серпня Чернігівський районний суд зважив на докази, надані стороною обвинувачення, Деснянською спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері, та визнав обвинуваченого винним. Щоправда, замість реального покарання (5 років за гратами) призначив «умовне». На користь такого вироку спрацювало те, що екс-викладач активно співпрацював зі слідством, раніше не судимий та є учасником бойових дій.

Відтак Феміда звільнила його від основного покарання, за умови якщо упродовж 2 років не вчинить нового злочину. Також засудженого позбавили офіцерського військового звання «лейтенант».

Фото – з мережі.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
06.08.2021

Залишити відповідь