Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Чернігівщині вручили підозру топ-чиновнику Держгеокадастру

На Чернігівщині вручили підозру топ-чиновнику Держгеокадастру

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру одному з керівників Головного управління Держгеокадастру Чернігівської області, який незаконно передав у приватну власність 11 земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Про це кореспонденту Високого Валу повідомила речниця 4 слідчого відділу Теруправління ДБР Києва Наталія Мелень.

За її інформацією, йдеться про 11 наказів, які протягом 2017-2019 років підписав керівник. Вони стосувалися передачі державних земельних ділянок по 2 гектари у власність громадянам України для ведення сільського господарства.

«Посадовець не перевірив відомості щодо раніше використаного права на безоплатну приватизацію земельної ділянки, маючи для цього усі умови та можливості, у результаті чого один громадянин міг отримати дві або навіть три ділянки. 22 гектари передалиі громадянам, які вже отримали землю. Такі дії спричинили збитки на суму 2 мільйони 800 тисяч гривень», – пояснила Мелень.

Посадовець підозрюється у зловживанні владою та у службовій недбалості, які спричинили тяжкі наслідки. Йому загрожує позбавлення волі до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Оперативний супровід розслідування проводять ДБР і СБУ. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

За повідомленням прес-служби СБУ, спецслужба ще навесні викрила схему розкрадання земель і влаштувала обшуки у 22 територіальних підрозділах Держгеокадастру по всій країні. До справи тоді та зараз долучилися фахівці кібердепартаменту СБУ. І ось нині перший топ-посадовець отримав підозру.

На Чернігівщині вручили підозру топ-чиновнику Держгеокадастру

Інсайдери Високого Валу стверджують, що фігурантом, імовірно, є перша заступниця начальника Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області Надія Чіпак.

Фото – СБУ.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
24.07.2021

Залишити відповідь