Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Чернігівщині суд повернув державі землю біля річки, яку незаконно приватизували та продали

На Чернігівщині суд повернув державі землю біля річки, яку незаконно приватизували та продали

Чернігівський районний суд повернув державі земельні ділянки поблизу річки у Чернігівському районі, які намагалися приватизувати і продавати.

Про це Високому Валу повідомив речник обласної прокуратури Валерій Литовченко.

За його інформацією, суд задовольнив позови в інтересах Чернігівської обласної державної адміністрації до приватних осіб та ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про визнання незаконними та скасування наказів і рішень про державну реєстрацію та повернення земельних ділянок.

Свого часу Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області затвердило проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для індивідуального садівництва приватним особам та передало їх їм у власність на території Мньовської сільської ради Чернігівського району.

«Після цього, на підставі договору купівлі – продажу, землі були відчужені на користь третьої особи», – уточнив Валерій Литовченко.

Водночас прокуратура встановила, що наказ ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області виданий з порушенням вимог чинного законодавства. Насамперед тому, що надані у власність земельні ділянки розташовані в безпосередній близькості від водного об’єкта р. Річище, яка є притокою річки Дніпро. Отже, вони належать до об’єктів загальнодержавного значення і не можуть бути надані у приватну власність.

Тому прокуратура звернулася до суду. Як наслідок, позов задовольнили в повному обсязі, а порушені права держави – відновили.

Фото – ілюстративне.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
28.10.2021

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь