Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Чернігівщині стартував проект з очищення біологічних ставків

На Чернігівщині стартував проект з очищення біологічних ставків

В серпні 2021 року КП «Чернігівводоканал» дав старт проекту з очищення біологічних ставків каналізаційних споруд, що знаходяться у Гущині Чернігівського району.

Як повідомляє інформаційна служба підприємства, вартість робіт – 4 796 818 гривень.

Тендер виграло приватне підприємство «Воденергобуд».

Цього року підрядник має розчистити біоставки на площі 11,4 га. З дна приберуть майже 80 000 т мулу. Його використають для підсипки дамб та зеленого господарства.

Як розповів кандидат біологічних наук, орнітолог Олександр Федун, на очисних спорудах міста гніздиться близько 70 видів птахів (мартин звичайний, крижень, кулик тощо), чимало з яких занесені до Червоної книги.

«Тому ці споруди (ставки) дуже цікаві і мають важливе значення для природи. І логічно проводити очищення нині, у позагніздовий період. Це зменшує турбування птахів. Також в цей період менше води і найкраще очищувати ложе ставків», – пояснив Олександр Федун.

Указані водойми використовують для вторинної доочистки стічних вод від сполук азоту, фосфору та завислих речовин. Час від часу каскади біологічних ставків мають очищувати (рекультивувати) від мулу та відмерлих залишків рослин.

Нагадаємо, остання рекультивація на біологічних ставках проводилась у 1999-2000 роках.

Фото – ілюстративне

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
30.08.2021

Залишити відповідь