Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Чернігівщині «оселився» мамонт

  • На Чернігівщині «оселився» мамонт
  • На Чернігівщині «оселився» мамонт
  • На Чернігівщині «оселився» мамонт

На території Мезинського національного природного парку нещодавно з’явилася «Фотозона льодовикового періоду». Там є і велетенський мамонт, і домівка первісної людини, і фотоекспозиція «Діорама фрагментів суспільного життя первісної людини доби палеоліту».

Крім того, мамонт «залишив» там свій відбиток стопи.

Як розказала ЧЕline працівниця музею Наталія Сіра, викладач ніжинського коледжу імені Марії Заньковецької Юрій Іващенко і змайстрував мамонта.

Зазначимо, що Мезинська палеолітична стоянка існувала майже 20 тисяч років тому. Тут було виявлене поселення кроманьйонців доби пізнього палеоліту. В селищі проживали орієнтовно 50 мешканців. Це було поселення родового колективу періоду матріархату.

Під час розкопок також виявлено житла мисливців на мамонтів, які вони будували з кісток тварин, вкриваючи їхніми ж шкірами.

«У 1907 році була відкрита Мезинська палеолітична стоянка. Вона була відкрита випадково на подвір’ї місцевого жителя, коли той копав підвал. Чоловік побачив велетенську яму, в якій зберігалися кістки невідомої тварини.

Раніше стоянка датувалася 20 тисячами років до нашої ери, а сьогодні науковці доводять, що це 16-17 тисяч років до нашої ери.

Під час археологічних розкопок було знайдено 5 «будиночків», зведених за принципами будівництва північних народів. У чотирьох житлах містилися кістки тварин, знаряддя праці. А ось знахідки з п’ятого житла принесли Мезинській стоянці світову славу», – розказала Наталія Сіра.

За її словами, там були знайдені мініатюрні фігурки, вирізані із кістки мамонта, з нанесеним на них орнаментом. Науковці прозвали їх «мезинські птахожінки». Також були знайдені браслети з кісток мамонта, на яких шукали сліди місячного календаря, і найстаріший у світі комплекс музичних інструментів.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

20.07.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова