Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Чернігівщині можновладець демонстрував унікальний приклад культурної благодійності

Унікальна колекція, якій могли б позаздрити не лише українські, але й світові музеї. Український меценат Василь Тарновський свого часу залишив Чернігову неймовірну колекцію, що налічувала три розділи.

«Колекція Василя Тарновського, колекція українських старожитностей складалася з трьох розділів. Перший розділ – це давній, тобто це археологічні матеріали. Здебільшого це були дослідження городища Княжа Гора на Черкащині. Другий розділ – козацький. Це документи, особисті речі, прикраси, побутові речі, що належали українській козацькій старшині – гетьманам України, полковникам. А третя частина – це шевченкіана», – Сергій Лаєвський, директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В.Тарновського.

Василь Тарновський показував приклад, був взірцем того, як забезпечена людина може витрачати свої статки на збереження культурної спадщини.

«Унікальний приклад можновладця Василя Тарновського, який купив землю у селян, що грабували цю пам’ятку та продавали на базарах скарби, замовив професійному археологу археологічні дослідження», – Сергій Лаєвський, директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В.Тарновського.

На сьогодні левова частка колекції зберігається в Чернігові, в історичному музеї ім. Василя Тарновського. У ній є унікальні речі, яких ніде не можна побачити.

«Це понад 150 універсалів практично всіх гетьманів України з їхніми власноручними підписами. На сьогодні подібної колекції гетьманських універсалів не має жоден музей, жоден архів в Україні, порівняно з тією колекцією, що зберігається в Чернігівському історичному музеї імені Василя Тарновського», – Сергій Лаєвський, директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В.Тарновського.

Проте, на жаль, велику кількість колекції було втрачено. Зокрема значну частину шевченкіани, збірку карт і живопис.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

06.08.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова